Zajrzyj !

  Wiosna ? dobry czas na rozpoczęcie przygody z modelami rc

  Autor dnia 21 maja 2015

  Wraz z nadejściem wiosny rosną możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Warto je w pełni wykorzystać. W końcu jest szansa, żeby wyciągnąć dzieciaki na dwór i zorganizować im ciekawe rozrywki.

  rc-model

  Jedną z nich jest modelarstwo rc. To idealny sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jeśli zimą udało wam się stworzyć kilka nowych modeli teraz jest idealny czas na ich wypróbowanie w praktyce. Konieczny będzie ich wcześniejszy przegląd i sprawdzenie w jakim są stanie. Sprawdź w szczególności szczelność instalacji paliwowej oraz pakiety zasilające.

  Jeśli nie masz gotowych modeli możesz właśnie teraz rozpocząć przygodę z modelarstwem, odwiedzając sklep modelarski (modelmotor.pl). Ewentualnie możesz kupić gotowy już model z możliwością zdalnego sterowania, który będziesz mógł od razu wykorzystać w praktyce.

  Zaczynając przygodę z modelami rc nie zrażaj się początkowymi trudnościami i niepowodzeniami. Jeśli do tej pory nie miałeś styczności ze zdalnie sterowanymi modelami licz się z tym, że będziesz potrzebował trochę czasu, aby w pełni opanować umiejętność zdalnego sterowania. Zasada ta dotyczy wszystkich modeli ? bez względu na to czy są to duże modele rc , małe, czy są to samoloty, czołgi czy auta rc. Trochę więcej problemów może sprawiać sterowanie samolotami rc ? przygotuj więc sporą porcję cierpliwości.

  Pomocne może być trenowanie na hali czy w domu. Pozwoli to zdobyć podstawowe umiejętności w zakresie sterowania modelami, w warunkach optymalnych ? równa powierzchnia, brak czynników środowiskowych takich jak deszcz czy wiatr.

  big_BLH7400

  Potem możesz ewentualnie rozszerzać swoje umiejętności sterując modelami na świeżym powietrzu. Dość istotny jest wybór miejsca, w którym będziesz trenował ze swoim modelem. Na początek wybierz ustronny, płaski teren ? tak aby w razie problemów ze sterowaniem łatwo było ?uratować? model. W miarę nabierania wprawy możesz wybierać coraz bardziej skomplikowane tereny, dzięki czemu zabawa modelami zdalnie sterowanymi dostarczy Ci jeszcze więcej emocji.

  Możesz także zorganizować wyścigi modeli rc i zaprosić do wspólnej zabawy znajomych lub dzieci. Modelarstwo to naprawdę świetny sposób na wiosenną rozrywkę, dlatego nie trać czasu i już dziś odwiedź sklep modelarski , znajdź swój wymarzony model i rozpocznij zabawę.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *