Zajrzyj !

  Wiosna – w co ubierać dziecko na dłuższe spacery?

  Autor dnia 17 kwietnia 2018

  Wiosna jest bardzo zmienną porą roku, gdyż dni słoneczne przeplatają się z tymi deszczowymi. W nocy niekiedy mogą pojawiać się przymrozki. Dlatego też rodzice małych dzieci bardzo często mają problem z tym, jak ubierać swoje maluchy na spacer. Poniżej znaleźć można kilka praktycznych porad.

  Jak ubierać dziecko na wiosnę?

  Przede wszystkim ubranka należy dopasować do wieku dziecka. Nieco inaczej ubiera się bowiem niemowlę w wózku, a inaczej biegającego kilkulatka. Ważne jest przede wszystkim, by dziecko nie zmarzło, ale nie może się też przegrzać (o czym czasem się zapomina). W stroju malucha najważniejsza jest zasada ubioru „na cebulkę”, to znaczy założenia mu kilku warstw ubrań, które będzie można zdejmować i zakładać. I tak na przykład przy kilkunastu stopniach Celsjusza, kilkunastomiesięczny bobas może wyjść na zewnątrz w bawełnianej bluzeczce, rajstopkach i pajacyku (w wózku trzeba go wtedy nakryć cienkim kocykiem). Należy wziąć pod uwagę to, że kiedy rodzicowi dobrze jest w cienkiej bluzce, dziecku nie można zakładać zimowego kombinezonu, bo doprowadzi to tylko do spoconych plecków i niemiłego przegrzania. Warto trzymać się zasady według której niemowlę powinno mieć na sobie o jedną warstwę ubrań więcej niż jego opiekun. Najlepszym rozwiązaniem są zazwyczaj cienka kurteczka i lekka, bawełniana czapeczka.

  Ubranka dla dzieci kilkuletnich

  Kiedy dzieci chodzą, a nawet biegają zasada ich wiosennego stroju jest odwrotna niż u niemowląt. Powinny one bowiem wtedy mieć jedną warstwę ubrań mniej niż dorośli. Najlepiej jednak wychodzić z domu w strojach podobnych, a dopiero po rozpoczęciu zabaw zdejmować albo rozpinać dziecku jedną warstwę ubrań (szczególnie kiedy ma mokre rączki albo kark). Wśród strojów „na cebulkę” u kilkulatka sprawdzą się zestawy takie jak: spodnie i lekka kurtka (a pod nią bluzka z długim rękawem) w dni deszczowe, albo spodnie na szelki i bluza polarowa – w dni słoneczne. Dobrym rozwiązaniem są także lekko ocieplane spodenki, w gumkę i z wysokim stanem. Oczywiście w pierwszych wiosennych dniach nie można zapominać o cienkiej czapce. Więcej: https://kochanyurwis.pl/blog

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *