Zajrzyj !

  Własnoręcznie wykonane kosmetyki bezpieczne dla naszych dzieci

  Autor dnia 28 listopada 2015

  Wiele kosmetyków, nawet tych renomowanych, doskonale znanych od lat firm, może uczulać wrażliwą skórę malucha – zwłaszcza, jeśli dziecko jest alergikiem albo ma skłonności do uczuleń. Atopowe zapalenie skóry to kolejny powód, dla którego warto przygotować samodzielnie kosmetyki dla dziecka. Dzięki temu będziemy pewne, że są one w pełni bezpieczne dla naszych pociech, a ich skład zoptymalizujemy pod kątem potrzeb dziecka.

  Ekologiczne kosmetyki własnej produkcji

  Coraz więcej tzw. eko mam, czyli matek zainteresowanych tematyką ekologiczną, decyduje się na własnoręczne przygotowanie kosmetyków ? dla siebie, swoich dzieci i całej rodziny. Dzięki takiemu podejściu można tworzyć kosmetyki całkowicie bezpieczne i pożyteczne dla skóry naszych pociech. Nie będą one zawierały szkodliwych składników, takich jak:

  • parabeny,
  • sztuczne konserwanty,
  • sztuczne aromaty i barwniki,
  • silikon,
  • glikol propylenowy,
  • silne detergenty,
  • pochodne ropy naftowej.

  Za to w skład domowych kosmetyków dla dzieci i całej rodziny mogą wchodzić składniki w 100 procentach pochodzenia naturalnego. Co prawda, nie będą one miały zbyt długiego terminu ważności, z uwagi na brak konserwantów i będzie trzeba je przechowywać w lodówce, ale za to będą jedynie pozytywnie oddziaływały na stan skóry.

  Ciekawostka

  Kosmetyk konwencjonalny może całymi miesiącami stać na półce w drogerii, zanim zostanie kupiony. Z kolei tworząc i korzystając z kosmetyków domowych mamy pewność, że są one świeże.

  Przy własnoręcznym opracowywaniu receptury kosmetyków dla dziecka można wykluczyć substancje uczulające i potencjalnie uczulające. Co więcej, koszt kosmetyku robionego w domu jest porównywalny, albo nawet niższy od kosztu zakupu kosmetyku ze sklepu.

  Skąd wziąć składniki?

  Do sporządzania kremów, mleczka do ciała, płynu do kąpieli czy żelu do mycia ciała dziecka wykorzystuje się surowce dostępne powszechnie w specjalistycznych sklepach, w których kupimy na przykład olejki zapachowe, jak w EcoFlores. Można również przygotować proste kosmetyki domowe ze składników dostępnych w sklepie spożywczym. Niektóre znajdziemy w swojej lodówce czy w szafce kuchennej. Najlepiej wybierać surowce pochodzenia naturalnego, w pełni ekologiczne, dzięki czemu krem przygotowany w ten sposób będzie także ekologiczny. Świetnie sprawdzają się przy pielęgnacji skóry noworodka i niemowlęcia oleje roślinne tłoczone na zimno, m.in. olej sezamowy czy olej ze słodkich migdałów.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *