Zajrzyj !

  Województwo dolnośląskie – gdzie zabrać dziecko?

  Autor dnia 17 lipca 2016

  Przez wiele osób województwo dolnośląskie postrzegane jest jako to, w którym jest najwięcej ciekawych miejsc dla całej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci.

  spiderman-1341591_960_720

  1. ZOO – ciekawa przygoda w każdym wieku

  Na pewno do najciekawszych atrakcji tego województwa można zaliczyć Wrocławskie ZOO. W tym ogrodzie znaleźć można zwierzęta z całego świata, mieszkające w odpowiednio do ich potrzeb dostosowanych miejscach. Położone na bardzo dużym obszarze, może być nieco kłopotliwe do przejścia pieszo dla dzieci. Warto więc zainteresować się możliwością wypożyczenia ciekawego, drewnianego wózka, w którym można wozić pociechy po terenie ogrodu.

  2. Park Linowy Czarodziejskie Liny – Jedlina Zdrój

  Położony niedaleko Wałbrzycha park oferuje 5 tras, z których każda ma zróżnicowane poziomy trudności. Najłatwiejszą jest trasa Maluch, niezwykle kolorowa i przede wszystkim bezpieczna dla bawiących się na niej dzieci. Kolejne trasy to Junior, Standard, Extremum i Trasa Tyrolska. Komplet atrakcji uzupełnia znajdująca się na terenie wieża wspinaczkowa. Odpowiednie asekuracje oraz starannie przygotowane trasy dają moc zabawy.

  playground-691129_960_720

  3. Park Rozrywki Western City

  Park Rozrywki Western City znajduje się w Ściegnach koło Karpacza. Można tu znaleźć wszystko z czego słynie Dziki Zachód – pojedynki rewolwerowców, pokazy scenek westernowych jak również w niektóre dni zobaczyć rodeo. Ale Park zaprasza do zabawy i spróbowania swoich sił, na przykład poprzez próbę utrzymania sie na grzbiecie elektrycznego byka. Rzucanie lassem, wybijanie pamiątkowych monet czy też dojenie krów – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na osoby zainteresowane wizytą w tym miejscu.

  children-playing-1198834_960_720

  4. Park Dinozaurów w Karłowie

  Ten park wyróżnia między innymi to, iż jest najwyżej położonym parkiem tego typu. Można w nim obejrzeć profesjonalnie wykonane podobizny najbardziej znanych dinozaurów. Oczywiście jest także miejsce zabaw dla dzieci, punkt gastronomiczny oraz sklep, w którym można nabyć związane z miejscem pamiątki.

  5. Kolejka w Kopalni Złota

  W Złotym Stoku dla dzieci zaplanowano wspaniałą atrakcję. Podczas zwiedzania Kopalni Złota można przejechać się Kolejką, która bardzo często nazywana jest Pomarańczowym Tramwajem. Trasa ma 300 metrów i biegnie pod ziemią, dając wspaniałe wrażenia podczas jazdy. Z pewnością wspaniałe miejsce nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny.

  6. Zamek Śląskich Legend w Pławnej

  Zlokalizowany w Pławnej Zamek Śląskich Legend to chyba jedyne tego typu miejsce w Polsce. Podczas zwiedzania zamku wszędzie można zobaczyć naturalnej wielkości lalki, które umożliwiają zapoznanie się z historią regionu jak również jego najsłynniejszymi legendami. Zwiedzanie trasy trwa półtorej godziny, z pewnością jednak dzieci nie będą się nudzić. Dodatkowymi atrakcjami są pracownie, takie jak na przykład litograficzna czy ceramiczna, gdzie można spróbować swoich sił.

  7. Plac zabaw na Wyspie Bakalarskiej

  We Wrocławiu, na Wyspie Bakalarskiej, można znaleźć ciekawe miejsce dla dzieci. Pośród zielonym alejek ukryto tutaj niezwykle duży i bardzo interesujący plac zabaw. Jest ogrodzony, co sprawia, że rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech. Poza tym można tutaj pospacerować niezwykle urokliwymi, zielonymi alejkami.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *