Zajrzyj !

  Wózki dziecięce – jaki wybrać?

  Autor dnia 23 listopada 2015

  Przyszli rodzice zawsze mają problem z wyborem odpowiedniego wózka dla swojego dziecka. Chcieliby by był ładny, łatwy w obsłudze, by posiadał dodatkowe wyposażenie na przykład w torbę i koszyk. To tylko niektóre z oczekiwań rodziców. I jak widać oferty handlowe spełniają te oczekiwania.

  Jednak wózek dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny, niezbyt ciężki, zwrotny i posiadać dodatkowe funkcje jak na przykład regulację zagłówka czy podnóżka, te udogodnienia pozwolą maleństwu wygodnie spać lub drzemać w czasie spacerów. Jakże ważnych zarówno dla rodziców, jak i dla samego dziecka. Podczas spaceru dziecko ma możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza, posłuchać śpiewu ptaków, szumu drzew lub pobyć w otoczeniu natury.

  Producenci wykorzystują najlepszej jakości materiały o bardzo delikatnych splotach i wyjątkowo miękkie, by nie podrażniały delikatnej skórki malucha. Zaś konstrukcje powstają z najwyższej jakości materiałów, przykładem może być aluminium, dzięki któremu wózek jest lekki i łatwy w transporcie. Odpowiedni wózek powinien posiadać koła najlepiej, by posiadały one możliwość ich dopompowywania i łatwego zdejmowania. Niebagatelne znaczenie mają zainstalowane w nich resory, a także odpowiednie urządzenia ułatwiające skręty i hamulec, najkorzystniejszy jest tak zwany hamulec centralny, który powoduje blokadę kół.

  Ważnym elementem wózka jest także budka, chroni ona od wiatru, słońca lub deszczu, stąd sugestie, by zwrócić uwagę na ten element. Najlepiej by posiadała ona kilkustopniową regulację, i wykonana była z dobrych materiałów. Niezłym i bardzo pomocnym szczególnie mamom okazać się może uchwyt wmontowany w budkę, dzięki takim rozwiązaniom gondole można łatwo wypiąć ze stelaża i przenieść wygodnie w odpowiednie miejsce. Ta część wózka posiadająca kilkustopniowe rozkładanie stwarza konstruktorom możliwość wbudowania w nią moskitiery, które nie tylko zabezpieczy dziecko przed owadami lecz umożliwi odpowiednią wentylację wewnątrz gondoli.

  Dzięki pracom konstruktorów wózki dziecięce stają się coraz bardziej wielozadaniowymi pojazdami. Wielu producentów oferuje swoje produkty wraz z wkładami spacerowymi fotelikami do samochodów czy nosidełkami. Korzystając z tak bogatej oferty, dobrze jest pamiętać, że maluszek szybko rośnie i za kilka miesięcy będzie chciał już podziwiać świat z innej perspektywy.

  Wózki dla dzieci to nie tylko parametry określające wygodę dla dziecka, to także dobrze przemyślana pomoc dla rodziców. Stąd na przykład wyposażenie wózka w regulowana rączkę, dzięki takim rozwiązaniom każdy rodzic będzie mógł dopasować ją do swoich potrzeb i ustawić na odpowiedniej wysokości. Ważnym elementem są też torby, w których przechowywane będą niezbędne rzeczy, których dziecko może potrzebować w czasie spaceru. Dla rodziców, którzy wykorzystują wspólny wyjazd z dzieckiem i przy okazji chcą zrobić zakupy, producenci proponują wózki z koszami zainstalowanymi pod gondolą.

   

  14 Comments

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *