Zajrzyj !

  Wybieramy lampy do pokoju dziecięcego

  Autor dnia 8 lipca 2017

  Dobranie odpowiednich lampek do pokoju dziecięcego nie musi być bardzo trudne. Musimy pamiętać jednak o tym, że jedna lampa dająca ogólne światło w całym pokoju to za mało. Warto zadbać o to, aby źródła światła były zróżnicowane. Oczywiście, ważne jest też samo wzornictwo. Co zatem sprawdzi się do pokoju dziecięcego?

  Najważniejsza w pomieszczeniu jest lampa główna ? to ona oświetla całe pomieszczenie wtedy, gdy potrzebne jest jasne światło. Oprócz niej warto zdecydować się również na lampy dodatkowe, które będą pomocne wtedy, gdy będziemy chcieli wprowadzić do wnętrza bardziej kameralną atmosferę, na przykład nocą, przed snem. W sklepach czekają na nas różnego rodzaju lampy, dlatego warto zapoznać się z różnymi propozycjami i dobrać te najbardziej atrakcyjne.

   Na sufit najczęściej wybieramy lampy wiszące, które możemy zakupić też w wariantach przeznaczonych do pokojów dziecięcych, na przykład w kształcie balonu czy z kloszem z nadrukiem ulubionych postaci z bajek. Światło powinno być raczej miękkie i rozproszone, dlatego zwróćmy uwagę na lampy z osłoniętymi kloszami. Dobierzmy również mniejsze lampki stojące. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się te stolikowe, które możemy umieścić na komodzie, parapecie czy na stoliku. Do wyboru mamy też lampki dekoracyjne, na przykład modne teraz cotton ball lights, które składają się z ażurowych kulek w różnych kolorach oraz małych lamek przypominających choinkowe.

  Jeśli szukamy lamp wpisujących się w aranżacje pokojów dziecięcych, warto sprawdzić lampy Philips, ponieważ w ofercie tego producenta znajdziemy urocze lampki stołowe z postaciami z popularnych dziecięcych bajek, na przykład Myszkę Miki. W kolekcji znajdziemy też lampy wiszące, które idealnie nadają się do pokojów dziecięcych, na przykład przypominają słodkie zwierzaki czy księżyc.

  Oczywiście, pamiętajmy o tym, aby lampy, które dziecko może obsługiwać, były odpowiednio zabezpieczone. Powinny być wykonane z nietłukących się materiałów, aby w razie upadków nie powodowały skaleczeń.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *