Zajrzyj !

  Wybieramy najlepsze bujaki dla dzieci!

  Autor dnia 20 stycznia 2018

  Pewne zabawki są nieśmiertelne, a bujaki dla dzieci są tego najlepszym przykładem. Niezależnie od tego, czy znajdziemy je w formie bardziej zabytkowej, jeszcze tej, o której słyszeliśmy opowieści dziadków, czy całkowicie nowoczesnej i kolorowej, radość z ich używania jest ta sama. Sprawdźmy jednak, czym charakteryzują się nowe modele i na co powinniśmy zwrócić przy wyborze modelu dla naszego malucha.

  Komfort i bezpieczeństwo

  Nowoczesne bujaki dla dzieci mają nieco inną konstrukcję niż pierwsze koniki na biegunach. Główną zmianą jest fotelik zamiast siodła, który zabezpiecza dziecko z każdej strony przed wypadnięciem, a także zapewnia mu prawidłową postawę przez cały czas trwania zabawy. Dzięki tak wygodnej pozycji maluchy mogą swobodnie oglądać książeczki, czy bajki, jednocześnie się kołysząc. Na uwagę zasługuje także wykonanie bujaków ? szwy są ukryte, dzięki czemu dziecko cały czas czuje miękkość zabawki i nie zacznie majstrować przy szyciu, co mogłoby się skończyć uszkodzeniem bujaka. Dużą zaletą jest także brak jakichkolwiek ostrych lub kanciastych elementów, dzięki czemu bujak jest całkowicie bezpieczny dla najmłodszych i pozwala na samodzielną zabawę.

  Interaktywność i rozwój

  Najlepszą sprawą w bujaku dla dzieci jest fakt, że nie tylko jest swojego rodzaju siedziskiem, które przypilnuje malucha i pozwoli mu się bawić w ciekawy i absorbujący sposób, lecz także dobrym narzędziem do rozwijania i ćwiczenia różnych zmysłów. Przykładowo, maluch za pomocą dotyku pozna różne materiały, z których został wykonany bujak ? drewna, pluszu i materiału. Bujaczek pozwala także na ćwiczenie równowagi oraz przyzwyczajanie błędnika do nowych, oraz zmiennych pozycji. Wiele modeli posiada także funkcje interaktywne, takie jak świecące części ciała, czy wygrywanie melodii po naciśnięciu na łapę.

  Przyjazny wygląd

  Nie można nie dostrzec faktu, że bujaki w dzisiejszych czasach są naprawdę pięknie wykonane. Możemy wybierać spośród setek rozmaitych wzorów, kolorów i zwierzątek, więc każdy na pewno znajdzie dla siebie, a raczej dla swojego dziecka odpowiedni model. Bujaczki są konstruowane w taki sposób, aby stwarzały przyjazną i bezpieczną atmosferę, a dziecko chętnie się w nich i z nimi bawiło. Lakierowane i szlifowane płozy również nadają bardzo solidnego i ładnego wyglądu. Podsumowując, wybór jest tak ogromny, że kwestie estetyczne mogą jedynie nam przysporzyć problemu w dokonaniu wyboru. Co oczywiście nie jest niczym złym, gdyż gwarantuje nam to dokładnie taki produkt, jakiego chcemy.

  Wiele ciekawych bujanych koników, fotelików bujanych, jeździki oraz pchacze dostępne są w sklepie www.nefere.pl.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *