Zajrzyj !

  Wybór najlepszych gier i zabawek dla dziecka

  Autor dnia 14 stycznia 2014

  Na rynku zabawkarskim można znaleźć coraz więcej produktów. Rodzice mają bardzo duży wybór różnorodnych zabawek począwszy od tradycyjnych klocków, samochodów, zabawek z drewna a skończywszy na grach komputerowych. Zabawka na pierwszym miejscu powinna być bezpieczna. Jest to, szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, dzieci w wieku przedszkolnym. W tym wieku dziecko nie zawsze użytkuje zabawkę zgodnie z jej przeznaczeniem. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest szukanie zabawek, które posiadają atesty instytutów, które zajmują się oceną jakości zabawek występujących na rynku. Takie certyfikaty oceniają przede wszystkim jakość materiałów użytych do stworzenia zabawki. Zabawki atestowane wykonane są z materiałów, które nie są toksyczne.

  Które drewniane zabawki są lepsze dla dziecka?

  Decydując się na bardzo popularne zabawki drewniane warto jest sprawdzić jaki rodzaj farb został użyty do ich pomalowania. Z drewna bardzo często wykonywana są klocki, które są bardzo popularną zabawką w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Z drewna wykonywane są bączki, żyrafy, proste gry logiczne. Drewno jest bardzo popularnym materiałem do tworzenia zabawek, gdyż pozwala na tworzenie bardzo różnorodnych wzorów. Dodatkowo drewno, które nie jest malowane jest ekologicznym materiałem.

  klocki-drewniane-80el
  Źródło: www.prolis.pl

  Z drewna wykonywane są również zabawki dla nieco starszych dzieci. Do takich zabawek można zaliczyć gry słowne, gry edukacyjne w postaci układanek, jak też gry zręcznościowe. Atutem drewna jest to, że nawet gdy dziecko weźmie je do ust materiał nie powoduje żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dodatkowo wykonane z drewna zabawki dla najmłodszych dzieci mają duże części, dzięki czemu dziecko nie połknie takiej zabawki, co jest bardzo ważne, gdy pozostawiamy dzieci same podczas zabawy, przykłady takich zabawek znajdziesz tutaj

  Do popularnych zabawek drewnianych zaliczają się przede wszystkim klocki. Zabawki tego rodzaju pozwalają swobodnie tworzyć z nich konstrukcje, dzięki czemu dziecko może rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię. Z drewna wykonywane są również puzzle, które dzięki dużym elementom mogą być doskonałą zabawką do rozwoju widzenia przestrzennego oraz logicznego myślenia nawet dla najmłodszych dzieci. Kupując dziecku puzzle drewniane warto zwracać uwagę na wiek dziecka.

  Kupuj zabawki odpowiednie do wieku

  Nie warto decydować się na zabawki, które są nadmiernie skomplikowane jak na wiek naszego dziecka. Taką zabawkę dziecko często używa niezgodnie z jej przeznaczeniem. Zabawa może być dla dziecka frustrująca, gdy nie jest w stanie użytkować zabawki we właściwy sposób ze względu na jej skomplikowanie. Zabawki, które są źle dobrane do wieku dziecka mogą być znacznie szybciej niszczone przez nasze dzieci.

  miesiace-i-pory-rokuŹródło: www.prolis.pl

  Dobrym rozwiązaniem przy wybieraniu zabawek jest kierowanie się opiniami znajomych czy osób z rodziny, których dzieci są nieco starsze. Pozwala to odpowiednio dopasować zabawki do wieku dziecka, zwłaszcza rodzicom, którzy mają pierwsze dziecko. Nie można, jednak zapominać, że każde dziecko rozwija się nieco inaczej. Poziom rozwojowy dzieci wyrównuje się dopiero we wczesnym wieku szkolnym.

  Nauka i zabawa czyli gry edukacyjne

  Kupując zabawkę nie warto kierować się jedynie jej estetyką, ale wygląd zabawek jest również ważny. Kolorowe zabawki znacznie bardziej przyciągają uwagę małych dzieci, co przekłada się na większe zainteresowanie z ich strony użytkowaniem danej zabawki.

  W przypadku starszych dzieci warto zainteresować się zabawkami edukacyjnymi. Zabawek tego typu jest coraz więcej na rynku produktów dla dzieci. Z jednej strony można wybrać gry edukacyjne, które dedykowane są do używania za pośrednictwem komputera oraz urządzeń elektronicznych. Gry tego rodzaju pozwalają z jednej strony oswoić dziecko z używaniem komputera a z drugiej strony pozwalają na naukę kolorów, alfabetu, rozwiązywanie prostych zadań matematycznych. W przypadku starczych dzieci gry na komputer pozwalają na naukę języka czy przyswojenie w szybszy sposób bardziej skomplikowanych aspektów rzeczywistości. W grach można w sposób modelowy pokazać funkcjonowanie różnych zjawisk przyrody, procesów fizycznych.

  trudne-slowa-cz1
  Źródło: www.prolis.pl

  Gry edukacyjne dla najmłodszych dzieci pozwalają rozwijać pamięć, koncentrację, spostrzegawczość. Dzieci uczą się bardzo szybko poprzez naśladownictwa, dzięki czemu takie gry doskonale sprawdzają się przy nauce mówienia, kojarzenia. Edukacyjne zabawki pozwalają na naukę kolorów, liczb, zapoznanie się z różnymi dźwiękami i muzyką. Wiele gier edukacyjnych, jak gry planszowe dla dzieci mogą być używane przez rodziców i dzieci. Wspólna zabawa to doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Dla dzieci jest ona bardzo ważna, gdyż pozwala na nabywać wiele umiejętności poprzez naśladowanie zachowań rodzica. Gry planszowe pozwalają spędzić czas w towarzystwie całej rodziny. Takie gry są konstruowane w taki sposób, by rozgrywka była interesująca zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wiele gier planszowych to doskonała zabawa i wiele radości zarówno dla całej rodziny.Duży ich wybór można znaleźć w specjalistycznych sklepach dla dzieci w dużych miastach lub w sklepach internetowych takich jak www.prolis.pl

  Gry służące edukacji mają różny stopień skomplikowania. Są gry kierowane już do dzieci w przedszkolu, które pozwalają uczyć się umiejętności przydatnych w kolejnych etapach edukacji. Gry dla dzieci w wieku szkolnym pozwalają na naukę ortografii, zwiększają zasób słownictwa.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *