Zajrzyj !

  Wygoda i zdrowie naszych dzieci, czyli jak wybierać ubranka dla najmłodszych?

  Autor dnia 12 maja 2016

  Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało pełny komfort i by było zdrowe. Tutaj bardzo ważną kwestię odgrywają ubranka dla dzieci. Aby jednak takie były ? zdrowe i wygodne ? musimy wiedzieć, według jakich kryteriów ich szukać oraz co tak naprawdę będzie najważniejsze.

  baby-772453_1280

  Jako pierwsze weźmy pod uwagę zdrowie, bowiem jest ono najważniejsze. Czy zdrowie ma cokolwiek wspólnego z ubraniami dla dzieci? Oczywiście, że tak! W sklepach z ubrankami dziecięcymi mamy ogromny wybór, a sami producenci proponują nam cały ogrom materiałów wykorzystywanych do szycia takich ubranek. Jednak bez wątpienia najlepszym materiałem na ubranko dla dziecka jest czysta, w 100% naturalna bawełna. Dlaczego? Nie podrażnia ona tak delikatnej skóry dziecka. Pamiętajmy o tym, że dziecko będzie dużo bardziej wrażliwe na wszelkie podrażnienia, niż osoba dorosła ? dlatego tak bardzo ważny jest odpowiedni wybór ubranek i materiału. W dodatku bawełna oddycha i zapewnia pełną cyrkulację powietrza. Nie uczula i nie powoduje alergii, o co bardzo łatwo u tak małego dziecka. Kolejną zaletą jest wygoda bawełnianych ubranek, bowiem te rozciągają się, są przewiewne i nie powodują dyskomfortu. Jak rozpoznać prawdziwą bawełnę? Tutaj musimy naprawdę uważać, bowiem większość ubranek teoretycznie bawełnianych zawiera dodatki, które będą tymi syntetycznymi. Informacji o materiale, z którego zostało wykonane ubranko powinniśmy szukać na metce producenta. Ubranka z prawdziwej bawełny nie będą tak barwne i kolorowe jak te, w których użyto materiałów syntetycznych, bowiem naturalna bawełna nie barwi się tak dobrze.

  Szukając ubranek dla naszych maleństw z pewnością możemy stwierdzić, że producenci prześcigają się w pomysłach na wzory i chcą, by ubranka były tymi modnymi. Rodzice bardzo często ulegają pokusie i kupują bluzeczki z naszywkami, czapeczki z ozdobnymi guziczkami i wybierają te, z wieloma elementami ozdobnymi. Owszem, te ozdobne dekoracyjne elementy na ubrankach wyglądają modnie i ładnie, ale z pewnością nie są ani bezpieczne, ani wygodne dla malucha. Mogą się odczepić, odkleić i stanowić w pewnym sensie niebezpieczeństwo dla naszego dziecka. Dodatkowo jeśli jest to guziczek na plecach albo gdzieś przy ramieniu, to z pewnością nie będzie to wygodne dla leżącego noworodka. Tak więc wszelkie kaftaniki czy bluzeczki lepiej będzie wybierać bez tych dodatkowych elementów. Bardzo często proste i skromne ubranka są równie ładne, a jak najbardziej bezpieczne i wygodne dla samego dziecka.

  Wygoda to również odpowiedni rozmiar ubranka dziecięcego. Wielu rodziców stara się kupować ubranka nieco większe, by dziecko korzystało z nich trochę dłużej. Nie róbmy tego ? nadmiar materiału zwija się, przeszkadza i powoduje dyskomfort. Z drugiej zaś strony ubranko nie może być również zbyt ciasne i małe. Wybierając ubranko starajmy się wybrać ten najbardziej aktualny rozmiar, nie większy i nie mniejszy.

  Wybór ubranek dla dzieci może okazać się niełatwym zadaniem. W trosce o nasze maluchy zawsze starajmy się, by były to ubranka, które będą tymi wygodnymi, bezpiecznymi i zdrowymi.

  Jeśli interesują Cię ubranka dla niemowlaka to zapraszamy do naszego sklepu online lencia.pl

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *