Zajrzyj !

  Zabawki motoryczne dla dzieci ? nawlekanie i sznurowanie

  Autor dnia 12 listopada 2016

  Ze swojej definicji zabawka przede wszystkim ma bawić, dawać dziecku radość oraz zagwarantować wiele wspaniałych chwil w ciągu całego dnia. Coraz częściej rodzice stawiają na zabawki edukacyjne, łączące rozwój z zabawą. Produkty tego typu przyjmują wiele postaci ? od prostych klocuszków po wymagające skupienia gry planszowe i inne układanki. Interesującym wyborem pozostają również tzw. ?nawlekanki? i ?sznurowanki? lub mówiąc prościej zabawki do nawlekania. Czy kilka prostych elementów w postaci sznurka, koralików czy drewnianego szablonu może sprawić radość?

  Prosty pomysł i świetna zabawa

  Głównym atutem zabawek do sznurowania i nawlekania jest ich prostota połączona z bawialnością i walorami edukacyjnymi. Przeplatanie sznureczka zwiększa zdolności manualne dziecka, uczy cierpliwości oraz rozwija kreatywność. Wybierając jedną zabawkę otrzymujemy produkt, który od najmłodszych chwil zadba o rozwój dziecka. Sznurowanki z reguły składają się z dwóch części ? szablonu z wyciętymi w odpowiednich miejscach dziurkami i nitki do nawlekania. Celem zabawy jest nawleczenie sznureczka w taki sposób, aby w określony sposób przechodził przez dziurki, tworząc obrazek. Z kolei nawlekanki to wszelkiego rodzaju koraliki lub inne elementy do nawlekania. Niektórzy producenci stosują te dwie nazwy zamiennie, gdyż zabawki te łączy w zasadzie ta sama idea.

  sznurowane-drzewko-goki-dla-dzieci

  http://www.maxizabawa.pl/produkt/sznurowanie-drzewko-goki

  Wybieramy pierwszą zabawkę – wiek

  Przed wyborem pierwszej zabawki powinniśmy sugerować się dwiema kwestiami ? wiekiem oraz płcią dziecka. Sznurowanki pozostają zabawką w pełni bezpieczną, jednakże sugerowany przez producentów wiek dziecka powinien wynosić minimum 3 lata. Dla najmłodszych dzieci, warto wybrać sznurowankę o dużych rozmiarach i mniejszej ilości dziurek. Sprawdzonym wyborem pozostają produkty marki Small Foot dostosowane zarówno do starszych jak i młodszych dzieci. Sznurowanki w kształcie serka, jabłuszka czy bucików nie sprawią małym dzieciom żadnych trudności. Niewielka ilość dziurek ułatwi kilkulatkowi zabawę i wprowadzi w świat kreatywnych zabawek. Dla starszych dzieci można pokusić się o nieco bardziej skomplikowane sznurowanki, wymagające większej ilości czasu i uwagi. Firma Goki oferuje produkty dla nieco starszych dzieci ? drzewko, motylek lub klaun do sznurowania oferuje o wiele dłuższą zabawę, rozwijając przy tym zdolności manualne i wyobraźnię. Poruszając temat bliźniaczych nawlekanek musimy zwrócić uwagę na jedną rzecz. Z reguły zabawki do nawlekania np. koraliki składają się z ogromnej ilości drobnych elementów, które stwarzają zagrożenie dla najmłodszych dzieci. Chcąc podarować dziecku zestaw do nawlekania upewnijmy się dwa razy, czy zawarte w komplecie elementy nie są zbyt małe. Jeśli wiek nie jest przeszkodą, warto pokusić się o wiaderko pełne koralików w rozmaitych kolorach.

  ser-i-mysz-sznurowanka-dla-dzieci

  http://www.maxizabawa.pl/produkt/ser-i-mysz

  Wybieramy pierwszą zabawkę – płeć

  Zabawki do nawlekania w dużej mierze produkowane są dla dziewczynek, gdyż swoim wyglądem  i charakterem nawiązują do ich zainteresowań. Zestawy do nawlekania własnych koralików czy projektowania wisiorków zainteresuję najmłodszą modnisię. Własnoręcznie zaprojektowana biżuteria to wspaniały i przede wszystkim unikalny dodatek do codziennej kreacji! Z kolei niektóre sznurowanki pozwalają wcielić się projektantkę mody i uszyć wymarzone ubranko dla drewnianej lalki. Zabawki tego typu posiada w swojej ofercie marka Djeco.

  sznurowanka-dla-dzieci-korale

  http://www.maxizabawa.pl/produkt/korale-dla-dzieci-do-nawlekania-bigjigs

  Model wybrany? Jeśli tak przystępujemy do zabawy!

  Opisane zabawki znane są już od lat, lecz pomimo swojego wieku wcale się nie postarzały. Połączenie walorów edukacyjnych z doskonałą zabawą jest interesującą odskocznią od nowoczesnych zabawek. Własnoręcznie wyszyty obraz lub nawleczony koralik daje dziecku ogromne poczucie satysfakcji. Niezależnie od wieku i płci dziecka, nawlekanki urozmaicą zabawę i pozwolą rozwinąć zdolności manualne z kreatywnością na czele.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *