Zajrzyj !

  Zabawki na prezent – tak, ale jakie?

  Autor dnia 7 maja 2013

  Kiedy zachodzi konieczność zakupu prezentu dla dziecka, najczęściej do głowy przychodzi jedna myśl – zabawka. Faktycznie jest to świetny upominek, który ucieszy każdego malucha. Zamiast jednak kupować kolejnego pluszaka, warto postawić na bardziej kreatywną zabawkę. Taką, która nie tylko sprawi ogromną frajdę dziecku, ale będzie niosła ze sobą walory dydaktyczne.

  Zabawki edukacyjne to doskonałe rozwiązanie, które sprawia, że pociecha spędza wolny czas w niezwykle pożyteczny sposób. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki będą odpowiednie na prezent, skorzystaj z naszych propozycji.

  • Zestaw plastyczny

   zestaw plastyczny

  To doskonała propozycja zarówno dla dziewcząt oraz chłopców. Cały zestaw składa się z kilkunastu przyborów plastycznych (m.in. flamastry, farby, kreda, kredki świecowe, modelina, plastelina) oraz gotowych szablonów.  Zestaw pozwala na rozwijanie zdolności manualnych oraz pobudzanie wyobraźni.

  Produkt znajdziesz na stronie http://szkolnis.pl/pl/p/Duzy-zestaw-plastyczny/186. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia.

  • Gra edukacyjna: Telefon 112 – wszyscy na pomoc

  gra telefon 112

  To gra edukacyjna, która poprzez zabawę uczy prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dzięki ciekawej fabule i prostym zasadom, dzieci łatwo przyswajają ważne numery alarmowe. Dodatkowym atutem jest wysokiej jakości wykonanie oraz bogata kolorystyka, przyciągająca uwagę dziecka.

  Grę Telefon 112 – wszyscy na pomoc możesz nabyć na stronie http://szkolnis.pl/pl/p/Gra-edukacyjna-Telefon-112-wszyscy-na-pomoc/955. Będzie świetnym prezentem dla przedszkolaków – powyżej 5. roku życia.

  • Gra edukacyjna: Biznes po polsku

   gra biznes po polsku

  To gra edukacyjna, dzięki której dzieci nabywają umiejętność logicznego myślenia oraz planowania odpowiednich strategii przybliżających ich do zwycięstwa. Ponadto, z uwagi na operowanie pieniędzmi, pociechy uczą się również zarządzania gotówką.

  Biznes po polsku to gra, którą możesz kupić tutaj: http://szkolnis.pl/pl/p/Gra-edukacyjna-Biznes-po-polsku-monopol/922. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 7 lat, zaś dobra zabawa i moc emocji sprawiają, że do rozgrywki mogą przyłączyć się również osoby dorosłe.

  • Kolejka drewniana z torami

   drewniana kolejka z torami

  Jest to świetny pomysł na prezent dla chłopców, pozwalający rozwinąć wyobraźnię. Zestaw składa się aż z 40 elementów: torów, kolejki z wagonami oraz zwierzęta, drzewa, sygnalizację, ludziki, budynki. Zabawka zapewnia doskonałą zabawę na długi czas.

  Produkt może zakupić na stronie: http://szkolnis.pl/pl/p/Kolejka-drewniana-z-torami-40-elementow/103. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 lat.

  • Gra: klocki jenga

  klocki jenga

  Ta z pozoru mało skomplikowana gra daje sporo radości i trzyma w napięciu, a jednocześnie niesie ze sobą walory edukacyjne. Uczy bowiem cierpliwości, pozwala na rozwijanie zręczności. Cała gra polega na wyjmowaniu poszczególnych elementów z ułożonej już wieży w celu utworzenia nowego poziomu. Gra kończy się, gdy wieża przewróci się, a zwycięzcą zostaje osoba, której – jako ostatniej – udało się zachować budowlę w nienaruszonym stanie.

  Klocki jenga dostępne są tutaj: http://szkolnis.pl/pl/p/Klocki-jenga-gra/798. Przeznaczone są dla dzieci powyżej 5. roku życia. Stanowią także świetną rozrywkę dla dorosłych.

  Zabawki edukacyjne mają wiele zalet

  Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie zabawki edukacyjne stanowią najlepszym pomysł na prezent? Wpływają bowiem korzystnie na ogólny rozwój dziecka. I wcale nie chodzi tutaj wyłącznie o naukę liczenia czy poznawanie literek. Walory edukacyjne niektórych zabawek oddziałują znacznie głębiej. Zabawki o charakterze dydaktycznym rozwijają wyobraźnię i kreatywność, uczą sztuki koncentracji i cierpliwości. Ponadto pozwalają rozwinąć zdolności manualne oraz zdobyć umiejętność logicznego myślenia. Dla pociech takie zabawki będą cały czas przedmiotami do zabawy. Nie musisz więc obawiać się, że zabierzesz im czas przeznaczony na rozrywkę.

  Pamiętaj też, że wiele zabawek edukacyjnych (np. gry planszowe, puzzle) wpływają korzystnie na zacieśnianie więzi między rodzicami a dziećmi. Choćby i z tego względu warto zdecydować się na upominki o charakterze edukacyjnym.

  2 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *