Zajrzyj !

  Zabawki zdalnie sterowane

  Autor dnia 6 października 2015

  Zdalnie sterowane zabawki to świetny wybór zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Ten typ zabawek nierzadko kochają również… dorośli.

  Toddler and mum playing with a remote controlled sports car

  Elektryczne samochody, samoloty czy roboty to dla wielu z nas prawdziwa klasyka dzieciństwa. Z oczywistych przyczyn ten typ zabawek dedykowany jest raczej potrzebom chłopców, jednak – jeśli tylko młoda dama wykaże chęć zabawy – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdalnie sterowana zabawka trafiła w ręce dziewczynki.

  Obecnie w sklepach dostępna jest spora ilość produktów zdalnie sterowanych. Wśród najpopularniejszych z nich warto wymienić roboty, samochody, samoloty i łodzie. Czym – oprócz kształtu i sposobu działania – różnią się do siebie wspomniane modele? Różnica pomiędzy poszczególnymi modelami wynika z zaawansowania technicznego i ilości detali. Oczywiście im bardziej skomplikowana i dopracowana zabawka, tym wyższa będzie jej cena. Z myślą o potrzebach młodszych dzieci, warto wybierać zabawki o niewielkiej ilości detali, wyposażone w podstawowe mechanizmy sterujące, a tym samym łatwe w obsłudze. Im dziecko starsze, tym bardziej rozbudowany może być model.

  Czy warto inwestować w zabawki zdalnie sterowane? Zdecydowanie tak. Ten typ artykułów wpływa na rozwój wyobraźni, a nierzadko stanowi także iskierkę, dzięki której dziecko zaczyna interesować się aspektami technicznymi. W dobie komputerów, elektryczne modele stanowią także świetny pretekst do wyjścia z domu i zabawy na świeżym powietrzu. Warto dodać, że ten typ produktów spotyka się także z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Wspólne puszczanie samolotu czy łodzi wraz z tatą, to świetna zabawa zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Nie mniejszą radość sprawia także rodzinne składanie modeli czy montaż dodatkowych akcesoriów, który – w przypadku starszych dzieci – związany jest z aspektem edukacyjnym.

  Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zdalnie sterowanej zabawki dla dzieci? Przede wszystkim należy mieć na względzie wiek dziecka. Pamiętajmy, aby kupować wyłącznie produkty dostosowane kategorią wiekową do potrzeb latorośli. Zabawki przeznaczone dla starszych dzieci nie nadają się dla maluchów ze względu na ilość detali czy wystające elementy, które mogą np. zranić nieświadomą zagrożenia pociechę. Kolejnym, ważnym aspektem, jaki powinniśmy mieć na względzie podczas wyboru zabawki, są zainteresowania dziecka. W przypadku chłopców pasjonujących się wojskiem, idealnym wyborem będzie czołg, natomiast mali fani filmu Transformers z pewnością ucieszą się z elektrycznych robotów.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *