Zajrzyj !

  Zakupy dla noworodka – czym kierować się przy zakupie ubranek?

  Autor dnia 31 grudnia 2015

  Kupując ubranka dla noworodka powinniśmy wiedzieć, czego taki maluch potrzebuje i jakie ubranka będą dla niego najlepsze. Nasza pociecha zwłaszcza w pierwszych dniach swojego życia musi dostać wszystko to, co najlepsze jakościowo. Przyjrzyjmy się zatem czym należy kierować się przy zakupie ubranek dla noworodka i co będzie w tej kwestii istotne.

  baby-428395_1280
  Przede wszystkim wygoda. Ubranka nie mogą być zbyt ciasne, bo te mogą krępować ruchy maleństwa. Nie mogą być również za duże – zwróćmy więc uwagę na rozmiar. Najlepszym wyjściem jest dokładnie zmierzenie dziecka i kupno ubranek dokładnie w takim rozmiarze. Wielu rodziców zakupuje ubranka większe – ,,na wyrost”. Nie jest to właściwie rozwiązanie, bo dziecko z pewnością nie będzie czuło się komfortowo w o wiele za dużych ciuszkach.

  Wygoda to również unikanie wszelkiego rodzaju ozdób, guziczków i suwaków. Owszem – producenci ubranek dla dzieci dokładają wszelkich starań, by te wyglądały nowocześnie i kolorowo. Natomiast dla tak małego dziecka niewłaściwe jest kupowanie ubranek z takimi gadżetami. Najlepsze jest to, co jest naturalne i proste.

  Dziecko tak jak i my, dorośli odczuwa ciepło. Wybierając ubranka zwróćmy więc uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane i czy przypadkiem nie jest to ubranko zbyt ciepłe na daną porę roku. Rodzice bardzo często mają tendencję do ubierania maluchów w zbyt ciepłe ubranka chcąc uniknąć ewentualnego przeziębienia. Pamiętajmy jednak, że to właśnie przegrzanie dziecka jest najczęstszą przyczyną chorób. Zatem w lecie zrezygnujmy z grubych rajstop i wełnianych czapek – zupełnie nam się nie przydadzą.

  Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze ubranek dla dzieci jest materiał, z jakiego ubranko zostało wykonane. Sami dobrze wiemy i zdajemy sobie sprawę, jak niewygodne i uciążliwe potrafią być ubrania wykonane ze sztucznego materiału. Taki materiał nie oddycha, nie jest przewiewny i z pewnością niewygodnie się go nosi. Dziecko w niczym się od dorosłego nie różni, a nawet więcej – skóra dziecka jest dużo delikatniejsza i odczuwa nie komfort mocniej, niż dorosły. Najlepszym materiałem dla noworodka zawsze będzie 100% bawełna. Bawełna jest naturalnym materiałem, który oddycha. Ta nie powoduje uczulenia i ewentualnych podrażnień na skórze. Ostatnio najmodniejsza stała się bawełna organiczna, do której produkcji nie wykorzystuje się żadnych chemicznych środków. Jak rozpoznać prawdziwą bawełnę? Otóż tą wytwarzaną chemicznie możemy prać w nawet bardzo wysokich temperaturach bez ryzyka skurczenia się. W dodatku kolory nie spierają się – co bardzo często dzieje się z chemiczną bawełną.

  Reasumując – rodzaj tkaniny, odpowiednio dobrany rozmiar, jakość ubranka dla noworodka – są najważniejszymi kwestiami, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze i kupnie ubranek dla noworodka. Aby zapewnić naszemu maluchowi wszystko to, co najlepsze – zwróćmy uwagę na to, jakie ubranka i gdzie kupujemy. Nie do końca zdajemy sobie sprawę, że jakość ubranek dla noworodka wpływa na jego zdrowie i prawidłowy rozwój.

  Publikację przygotował sklep Lencia – ubranka dla niemowląt sklep internetowy – ubranka dla niemowląt najwyższej jakości.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *