Zajrzyj !

  Zdrowa i bezpieczna zabawa na słońcu

  Autor dnia 2 maja 2018

  Wraz z pojawieniem się wiosennego słońca dzieci coraz chętniej wybierają aktywność na świeżym powietrzu. To świetnie ? jako rodzic musisz jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio chronić swojego malucha przed ewentualnymi problemami, spowodowanymi długą zabawą na zewnątrz. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy i zapewnić jej przyjemne, poprawiające samopoczucie chwile na słońcu?

  Jak słońce wpływa na zdrowie Twojego dziecka? Jeśli zadbasz o odpowiednie przygotowanie go na całodzienną zabawę na świeżym powietrzu, to naprawdę świetnie! Wystarczy bowiem tylko 15-20 minut na słońcu, żeby organizm malucha zdążył wyprodukować odpowiednią ilość witaminy D3. To ona jest przecież niezbędna do prawidłowego wzrostu Twojej pociechy. Dlatego tak ważnym jest, aby w zdrowy i bezpieczny sposób korzystała ona z chwil poza domem.

  Pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko to niemowlę czy też maluch, to pamiętaj, że należy zakrywać jego ciała cienką odzieżą ? i to z naturalnych materiałów. Dodatkowo zadbaj o to, aby odpowiednio chronić jego skórę dzięki używaniu kremów z filtrem fizycznym, a nie chemicznym. Musisz wiedzieć, że niedojrzała skóra dziecka wchłania wszelkie kremy, jak również składniki mydeł, a także ma skłonności do kumulowania ich. Może to spowodować problemy ? elementy te mogą zadziałać toksycznie.

  Niezależnie od wieku dziecka musisz pamiętać o ochronie jego oczu! Intensywne działanie słońca może narazić go na późniejsze problemy ze wzrokiem. Co zatem sprawdzi się dla malucha? Odpowiednio dobrane okulary z filtrem UV. Jeśli chcesz, aby były one także wygodne dla pociechy, sprawdź okulary w oprawce z grubej gumy i z powłoką antyrefleksową

  Jedną z ważniejszych rzeczy, o jaką musisz zadbać, to chronienie głowy dziecka przed słońcem. Całodzienna zabawa na świeżym powietrzu może spowodować niemałe problemy ze zdrowiem. Dlatego, żeby zapobiec udarowi słonecznemu lub innym dolegliwościom, pamiętaj o to, aby Twój maluch nosił czapkę z daszkiem, chustkę lub kapelusz.

  Co jeszcze będzie niezbędne Twojemu dziecku podczas radosnej zabawy na słońcu? Bezpieczne i zachwycające zabawki! Wiele ciekawych produktów możesz znaleźć z sklepie https://ene-due.eu. Drewniane zabawki do kąpieli czy do zabawy w piasku na pewno zainteresują Twoją pociechę!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *