Zajrzyj !

  Czy catering dla dzieci jest zdrowy?

  Autor dnia 1 lutego 2019

  Coraz więcej przedszkoli i szkół oferuje wyżywienie dla najmłodszych w formie cateringu. Czy catering jest zdrową propozycją dla dzieci?

  Catering kojarzy się przede wszystkim z ofertami na bankiety, wesela czy też na konferencje. W rzeczywistości jednak pod tym terminem kryje się znacznie szersza gama usług, które skierowane są również do najmłodszych. Obecnie dużym powodzeniem cieszy się obsługa cateringowa przedszkoli oraz szkół. Popularny jest nie tylko catering dla dzieci w Warszawie, ale również w wielu innych miejscowościach w całym kraju – także na wsiach. Czy jednak catering dla dzieci to zdrowa alternatywa dla wyżywienia serwowanego przez stołówki?

  Catering dziecięcy – dania tworzone z myślą o najmłodszych

  Firmy cateringowe skupiające się na obsłudze przedszkoli oraz szkół dbają o to, aby ich posiłki były dopasowane do potrzeb najmłodszych. W menu możemy znaleźć dania odpowiednio zbilansowane, nie tylko zdrowe, ale również smaczne, które przypadną do gustu nawet niejadkom. Posiłki przygotowywane są przy udziale doświadczonych dietetyków, którzy posiadają szeroką wiedzę dotyczącą prawidłowego żywienia najmłodszych. Stosuje się wówczas świeże, lokalne, sezonowe składniki, z których tworzy się pełne witamin, minerałów i najważniejszych składników odżywczych dania. Warto też wskazać, że catering dla dzieci w Warszawie oraz w innych miejscowościach jest skierowany również do dzieci z alergiami pokarmowymi, na przykład na gluten czy na laktozę. Nie każda stołówka szkolna może zapewnić dostęp do takich dań.

  Catering dziecięcy – droższe wyżywienie w szkołach i przedszkolach?

  Wielu rodziców obawia się, że catering dziecięcy będzie związany z dodatkowymi kosztami wyżywienia. W rzeczywistości jednak ceny za posiłki dla najmłodszych najczęściej nie ulegają wzrostowi. Firmy cateringowe obsługują wiele placówek i dzięki temu przygotowują duże ilości posiłków. Dzięki temu jednostkowa cena wyżywienia dla dziecka może być utrzymana na tak niskim poziomie jak przypadku żywienia w stołówce szkolnej.

  7 Comments

  1. Rowery

   11 kwietnia 2019 at 13:10

   Zdrowie dzieci jest ważne, dlatego oprócz diety warto postawić na sport.

  2. Marta

   7 listopada 2019 at 09:08

   Catering jest dobrą alternatywą dla przedszkoli. Tym bardziej jeśli catering stawia na zdrowie. U nas w przedszkolu mają catering od Smakusia i my jako rodzice jesteśmy bardzo zadowoleni z ich usług

  3. OlgaK

   7 lutego 2020 at 11:17

   Catering dla przedszkoli jest bardzo zdrowy. Porcje serwują kolorowo, rozmaicie i to wszystko idzie od dietetyka. Mogę polecić My space Catering- super firma, jedzenie świeże, dobre i super zapakowane.

  4. Monikakuch

   13 marca 2020 at 10:22

   Jak najbardziej.Moje pociechy maja w przedszkolu catering od my space catering i jest super. Bardzo go chwala

  5. Małgosia

   26 marca 2020 at 14:04

   Ja polecę catering dziecięcy od my space catering . Pysznie, zdrowo i bez alergenów. Polecam!!

  6. Julia

   18 maja 2020 at 08:55

   Wg mnie jak najbardziej tak. W przedszkolach dostarczane są posiłki cateringowe i nie ma problemów. Mieszkamy w Warszawie a syn w przedszkolu ma posiłki dostarczane przez My Space Catering – jasno określone menu, pełnowartościowe posiłki, widać że układa to ktoś z głową.

  7. Alicja

   1 sierpnia 2020 at 11:39

   W Warszawie najlepszy catering dla dzieci ma Smakuś. Najważniejsze, że ich posiłki są dostosowane do potrzeb dzieci, wszystko jest przygotowane ze świeżych produktów, nie używają żadnych półproduktów czy mrożonek. Dania są nie tylko smaczne ale i kolorowe, ładnie podane, tak że nawet niejadek zjada je chętnie. Ja jestem bardzo zadowolona, że to właśnie oni dostarczają posiłki, do przedszkola gdzie chodzą moje dzieci.

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Gry dla dzieci, młodzieży i dorosłych – planszówki i pozostałe gry powracają do łask

  Gry planszowe były bardzo popularne i przeżywały szczyt swojej popularności na samym początku swojego istnienia, w czasach kiedy gry komputerowe...

  Gadżety filmowe coraz bardziej popularne w Polsce!

  Każdy szanujący się fan chciałby mieć prawdziwy rekwizyt z planu filmowego. Czasami można je kupić na aukcji, jednak nie wystarczy...

  Odzież dziecięca mamatu, czyli wyjątkowe ubrania dla dzieci.

  Ubieranie dzieci wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.  Z różnych względów trudno jest dostosować odpowiednią odzież dziecięcą na daną porę roku. Nie...

  Zamknij