Zajrzyj !

  Czy catering dla dzieci jest zdrowy?

  Autor dnia 1 lutego 2019

  Coraz więcej przedszkoli i szkół oferuje wyżywienie dla najmłodszych w formie cateringu. Czy catering jest zdrową propozycją dla dzieci?

  Catering kojarzy się przede wszystkim z ofertami na bankiety, wesela czy też na konferencje. W rzeczywistości jednak pod tym terminem kryje się znacznie szersza gama usług, które skierowane są również do najmłodszych. Obecnie dużym powodzeniem cieszy się obsługa cateringowa przedszkoli oraz szkół. Popularny jest nie tylko catering dla dzieci w Warszawie, ale również w wielu innych miejscowościach w całym kraju – także na wsiach. Czy jednak catering dla dzieci to zdrowa alternatywa dla wyżywienia serwowanego przez stołówki?

  Catering dziecięcy – dania tworzone z myślą o najmłodszych

  Firmy cateringowe skupiające się na obsłudze przedszkoli oraz szkół dbają o to, aby ich posiłki były dopasowane do potrzeb najmłodszych. W menu możemy znaleźć dania odpowiednio zbilansowane, nie tylko zdrowe, ale również smaczne, które przypadną do gustu nawet niejadkom. Posiłki przygotowywane są przy udziale doświadczonych dietetyków, którzy posiadają szeroką wiedzę dotyczącą prawidłowego żywienia najmłodszych. Stosuje się wówczas świeże, lokalne, sezonowe składniki, z których tworzy się pełne witamin, minerałów i najważniejszych składników odżywczych dania. Warto też wskazać, że catering dla dzieci w Warszawie oraz w innych miejscowościach jest skierowany również do dzieci z alergiami pokarmowymi, na przykład na gluten czy na laktozę. Nie każda stołówka szkolna może zapewnić dostęp do takich dań.

  Catering dziecięcy – droższe wyżywienie w szkołach i przedszkolach?

  Wielu rodziców obawia się, że catering dziecięcy będzie związany z dodatkowymi kosztami wyżywienia. W rzeczywistości jednak ceny za posiłki dla najmłodszych najczęściej nie ulegają wzrostowi. Firmy cateringowe obsługują wiele placówek i dzięki temu przygotowują duże ilości posiłków. Dzięki temu jednostkowa cena wyżywienia dla dziecka może być utrzymana na tak niskim poziomie jak przypadku żywienia w stołówce szkolnej.

  8 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *