Zajrzyj !

  Fundacja Dorastaj z Nami oferuje pomoc dzieciom bohaterów

  Autor dnia 8 sierpnia 2023

  Ostatnio przeglądaliśmy w przestrzeni internetowej profile fundacji, które oferują pomoc dzieciom.

  Jedna szczególnie przykuła nasza uwagę. Bardzo celnie opisuje jej misję Dorota Łosiewicz, która wystąpiła w filmie promującym powołanie i misję tej organizacji non-profit, oferującą pomoc dzieciom naszych bohaterów. „Ich praca jest po to abyśmy my byli bezpieczni” – mówi Dorota Łosiewicz o tych, którzy stracili życie lub zdrowie służąc Polakom, a do ich dzieci kierowana jest pomoc Fundacji Dorastaj z Nami. Mowa jest o strażakach, żołnierzach i policjantach, którzy stracili życie podczas pełnienia obowiązków służbowych. Ci ludzie zanim wyszli na służbę podczas, której utracili życie byli takim samymi ludźmi jak my. Mieli swoje rodziny tak jak większość z nas. Dla ich bliskich wiadomość o śmierci taty, męża jest doznaniem traumatycznym. Przecież tata wyszedł tylko do pracy, z której już nigdy miał nie powrócić. Dzieci szczególnie przeżywają to rozstanie. Zanim do ich świadomości dojdzie bohaterstwo rodzica muszą zmierzyć się z dramatem po zaistnieniu jego braku. Dlatego do życia została powołana oferująca pomoc dzieciom bohaterów – Fundacja „Dorastaj z Nami”.

  Kierunek misji fundacji

  Żadne z dzieci nie chciałoby się znaleźć w takiej sytuacji, że pomoc dzieciom, którą oferują fundacje będzie im niezbędna. Jednak, gdy nieszczęście zapuka do drzwi dziecka żołnierza, policjanta, czy strażaka, pomocną dłoń wyciąga Fundacja Dorastaj z Nami oferując pomoc dzieciom bohaterów. Gdy zabraknie jednego z rodziców status materialny rodziny się pogarsza. Dlatego fundacja pomaga w opłaceniu czesnego za przedszkole, szkołę lub studia. W ofercie fundacji jest pomoc dzieciom w sfinansowaniu zajęć dodatkowych takich jak: korepetycje, nauka języków obcych czy zajęcia sportowe. Fundacja pomoże także opłacić kolonie lub obozy. Dla dzieci uczących się poza miejscem zamieszkania program fundacji zakłada opłatę za internat czy akademik. Misja fundacji jest bardziej złożona, bowiem pomoc dzieciom oferowana jest także tym, które wybierają naukę poza Polską. Dla nich fundacja, także przygotowała kierunek pomocy, przy opłaceniu przelotu, przejazdu czy opląty za noclegi w miejscu edukacji.

  Jeśli chcesz wspomóc Fundację Dorastaj z Nami

  Chcesz pomóc dzieciom bohaterów? Zapewne nie jedna osoba chciałaby to zrobić pamiętając o tym, że dziecko straciło rodzica na służbie Polakom. Można to zrobić wpłacając jednorazowo pieniążki bezpośrednio na konto fundacji. Można także zlecić stałe, comiesięczne wpłaty na pomoc dzieciom. Numer konta fundacji znaleźć można na stronie internetowej fundacji.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *