Zajrzyj !

  Jaka lampka na biurko dla dziecka będzie najlepsza? Znamy odpowiedź

  Autor dnia 5 listopada 2014

  Stoisz przed decyzją o wyborze lampki biurkowej do nauki dla swojej pociechy? Pamiętaj, że kryterium estetyczne nie może zdominować wartości funkcjonalnych. Przy wyborze lampki to zdrowie dziecka jest najważniejsze.

  Wybór oświetlenia pokoju dziecięcego nie może być przypadkowy

  Niezależnie od rodzaju lampy, tj. lampy wiszącej, stojącej, ściennej, czy też tej, która trafi na biurko malucha ? żadna z nich nie powinna być kwestią przypadku.

  Pamiętaj, że niewłaściwie zaaranżowany pokój dziecka może być powodem, dla którego Twoja pociecha będzie miała problemy:

  • z właściwym rozwojem postawy,

  • z utrzymaniem wzroku w odpowiednio dobrej kondycji.

  I o ile złą postawę można z czasem skorygować, to osłabienie wzroku jest procesem w zasadzie nieodwracalnym.

  Czy wiesz, że?: lampkę biurkową dziecka praworęcznego ustaw po lewej stronie; leworęcznego po prawej stronie ? w ten sposób dziecko nie będzie przesłaniało ręką swojego pisma.

  Dobrze dobrana lampka na biurko dziecka to ta, która ułatwi mu skoncentrowanie się nad pracami szkolnymi, a tym samym wpłynie pozytywnie na jego wyniki.

  Taka powinna być dobra lampka biurkowa

  Źródło światła: halogen, czy lampy z diodami LED?

  Wśród najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na polskim rynku są lampki wyposażone w oprawy halogenowe. To rzeczywiście dobre rozwiązanie, ponieważ skutecznie przypomina naturalne światło dzienne o neutralnej lub ciepłej barwie.

  Pod względem technicznym ? halogeny zużywają jednak dużo energii elektrycznej, a przy tym w dość szczególny sposób nagrzewają się, co może być pewnym zagrożeniem, jeśli stoisz przed wyborem lampki dla kilkulatka.

  Znacznie lepszym rozwiązaniem okazują się lampki biurkowe LED, które przy znacznie niższym poborze energii elektrycznej (lampki LED zużywają średnio do ok. 40% mniej energii od odpowiedników halogenowych) zapewniają satysfakcjonującą intensywność świecenia, a przy tym nie nagrzewają się do wysokich temperatur, dlatego są całkowicie bezpieczne dla maluchów.

  Wśród polskich sklepów internetowych, które dysponują dedykowanymi lampkami biurkowymi LED dla dzieci należałoby wskazać m.in. sklep One Led.

  Czy temperatura barwowa ma znaczenie?

  Temperatura barwowa wyrażona w stopniach K to współczynnik, który określa w jaki sposób lampa odwzorowuje źródło światła dziennego.

  W przypadku lampek biurkowych dla maluchów świetnie sprawdzą się te o stosunkowo niskich wartościach, tj. w okolicach 3000-4000 K, a w tym m.in. oprawa marki Kanlux Jess SMD KT lub Kanlux Toka LED SMD KT .

  Oprawa dekoracyjna TOKA LED SMD KT Czerwona źródło:

  Oprawa dekoracyjna TOKA LED SMD KT Czerwona źródło: http://www.oneled.pl/pl/p/Oprawa-dekoracyjna-TOKA-LED-SMD-KT-Czerwony/636

  Odpowiednio:

  • 3000K: to światło o łagodnym, ciepłym charakterze,

  • 4000K: to światło o bardziej czystym zabarwieniu, które sprzyja skupieniu i pracy.

  W przypadku wyposażania pokojów dziecięcych zdecydowanie należałoby unikać lampek o skrajnych temperaturach barwowych, czyli poniżej 2700 (światło żółte, które ułatwia odprężenie, ale nie skupienie przy pracy ? odpowiednie np. do lampek nocnych) oraz 6500K (światło zimne o delikatnie niebieskim zabarwieniu).

  Prezentowane lampki dostępne są w sklepie OneLed : http://www.oneled.pl/pl/c/LAMPKI-BIURKOWE-LED/68

  21 Comments

     Napisz komentarz

     Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *