Zajrzyj !

  Atrakcje dla dzieci w woj. małopolskim. Wiesz już, gdzie zabrać malucha ?

  Autor dnia 17 lipca 2016

  Małopolska to malowniczy region ze stolica w mającym swój niepowtarzalny klimat Krakowie, dawnej stolicy Polski. Jest to niewątpliwie miejsce warte zwiedzania, w którym znajduje się cała gama atrakcji, a wśród nich wiele atrakcji dla dzieci. Warto więc zorientować się, gdzie warto pójść ze swoimi pociechami, aby zapewnić im dobrą zabawę.

  Oto miejsca, które warto odwiedzić w Małopolsce razem ze swoimi dziećmi.

  • Park Wodny w Krakowie

  Ile to kosztuje? Bilet ulgowy 13 ? 23 zł, normalny 15- 26 zł ? ceny w zależności od dnia oraz godziny

  Park Wodny w Krakowie może być nie lada atrakcją dla najmłodszych. Oprócz typ[owego brodzika, czy basenu mogą oni skorzystać z licznych zjeżdżalni, a także takich atrakcji, jak ?wyspa piratów?, czy ?tornado i salamandra?. Aquapark to okazji, aby maluch rozwijał swoje umiejętności pływania, a jednocześnie doskonale się bawił.

  • Kopalnia soli w Wieliczce

  Ile to kosztuje? 33 zł bilet , 55 zł bilet normalny, 149 zł bilet rodzinny

  Wieliczka jest bardzo ciekawym miejscem, w którym dzieci z pewnością nie będą się nudzić. Mogą poznać fascynująca historie tego miejsca i związane z nim liczne legendy, a także zobaczyć, skąd bierze się sól i jak ją kiedyś wydobywano. Istnieje również możliwość zakupu licznych pamiątek.

  wieliczka-salt-mine-400634_960_720

  • Wawel i Smok Wawelski

  Ile to kosztuje? Cena biletu zależna od danej ekspozycji i sezonu: od czterech do dwudziestu kilku złotych

  Wawel to dawną siedziba polskich królów. Długoletnia historia tego miejsca sprawia, że jest to miejsce fascynujące nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. maluchy będą mogły tam zobaczyć liczne eksponaty z czasów rycerskich, jak i posłuchać ciekawych legend związanych z tym miejscem i Krakowem. Najsłynniejsza z nich jest oczywiście ta o Smoku Wawelskim. Dzieci będą mogły również zobaczyć słynną smoczą jamę.

  krakow-922649_960_720

  • Góry i stoki narciarskie

  Ile to kosztuje? Wstęp darmowy ? stoki narciarskie i inne miejsca ? w zależności od indywidualnych cenników oraz skorzystania z dodatkowych usług (np. przewodnika)

  Małopolska obejmuje również swoim zasięgiem góry oraz turystyczne miejscowości górskie, takie, jak Zakopane. Te zaś dają bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, w tym atrakcje dla dzieci. Z pewnością dużym plusem jest możliwość obcowania z piękną górska przyrodą, ale w takich miejscach, jak zakopane oraz inne turystyczne miejscowości na dorosłych i dzieci czeka wiele innych atrakcji, takich, jak przejażdżka bryczką, czy kulig zimą. Nieco starsze dzieci mogą też uczyć się jeździć na nartach na licznych stokach narciarskich.

  • Energylandia

  Ile to kosztuje? Od 1 zł (m.in. dzieci do lat 3, bilet urodzinowy) do 99 zł. Bilet normalny. Ponadto istnieje możliwość wykupienia biletu całorocznego (149 zł ulgowy i 269 zl normalny)

  Energylandia w Zatorze jest jednym z największych parków rozrywki w Polsce. Oferuje ona wiele atrakcji, w tym ekstremalne rollercoastery i inne urządzenia tego typu. Co prawda nie wszystkie będą odpowiednie dla maluchów, ale również one mogą znaleźć tam cos dla siebie, w tym różnego rodzaju karuzele, zjeżdżalnie, czy przejażdżkę kolejka przez farmę krasnali.

  Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak spędzić udanego Sylwestra z dziećmi?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *