Zajrzyj !

  Dlaczego dobrze jest czytać dzieciom?

  Autor dnia 19 maja 2016

  Czytanie książek jest od dawna jednym z najbardziej rekomendowanych sposobów wspomagających rozwój naszego dziecka. Jeżeli czytamy naszym dzieciom od najwcześniejszych lat, możemy być pewni, że w przyszłości same sięgną one po książkę. Dzięki książkom rozwija się wyobraźnia młodego człowieka. Wspólne czytanie rodziców z dziećmi wzmacnia więzi rodzinne, daje najmłodszym poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Książki są także świetnym sposobem na poznawanie świata.

  texture-1362879_1280

  Dlaczego warto czytać dzieciom?

  Czytanie jest niezawodnym sposobem na rozwój inteligencji młodego człowieka. Dzieci, którym bliscy czytali od najwcześniejszych lat są inteligentniejsze, ciekawe świata i same czytają książki. W dorosłym życiu czują również potrzebę czytania własnym dzieciom. Dzięki książkom dziecko poznaje świat, uczy się o wartościach wyznawanych przez społeczeństwo, w którym żyje. Z tego względu rodzice powinni przykładać szczególną wagę do lektur czytanych przez ich pociechy. Dzięki czytaniu książek od najmłodszych lat, dzieci znacznie lepiej radzą sobie w szkole, co ma proste przełożenie na jakość ich dalszego życia. Oczywistym jest, że powinniśmy dobierać tematykę książek do wieku naszego potomstwa. Co innego będziemy czytać niemowlętom, co innego zaś kilkulatkom. Niemowlętom warto jest kupować książeczki gumowe, które dziecko może zabrać do kąpieli. Z takich lektur maluch uczy się nazw poszczególnych zwierząt, uczy się również rozpoznawać kolory. Z czasem tematyka dziecięcych książeczek robi się coraz bardziej skomplikowana.

  Kiedy inwestujemy w książki dla naszego dziecka, inwestujemy tym samym w jego rozwój. Zawsze warto jest kupować nowe pozycje. Czytanie jest doskonałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Jako, że książki nie należą do produktów najtańszych, warto jest szukać miejsc, gdzie można kupić je jak najtaniej. Kiedy nasze dzieci są małe, raczej nie powinniśmy wypożyczać książek z biblioteki. W przeciwnym razie będziemy się musieli liczyć z pokrywaniem kosztów ewentualnych szkód. Bardzo dobrym miejscem na książkowe zakupy jest księgarnia internetowa. Dużą popularnością cieszy się między innymi księgarnia internetowa Emulus. Firma taka może nam zaoferować książki w zdecydowanie bardziej atrakcyjnych cenach niż księgarnia stacjonarna. Działalność internetowa nie wymaga bowiem od przedsiębiorcy ponoszenia kosztów związanych z utrzymaniem lokalu. W sieci znajdziemy także wiele atrakcyjnych promocji. Przy zakupie większej ilości książek możemy liczyć na darmową wysyłkę.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *