Zajrzyj !

    Jak usunąć rozstępy po ciąży?

    Autor dnia 8 lipca 2014

    Ciąża to piękny okres w życiu każdej kobiety, ale bardzo często pozostawia po sobie dość nieestetyczną ?pamiątkę?. Mowa o rozstępach, które pojawiają się na ciele – na brzuchu, udach, pośladkach czy nawet ramionach. I choć narodziny dziecka są w stanie przyćmić wszelkie niedoskonałości, po jakimś czasie nieestetyczne pasma pozostawiają ?niesmak?, mogąc prowadzić do poważnych kompleksów. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można zmniejszyć widoczność nieestetycznych rozstępów.

    krem-na-rozstepy

    Zanim podejmiesz walkę, poznaj przyczyny

    Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć rozstępy po ciąży, zacznij od poznania ?przeciwnika?. Wiedz, że nieestetyczne pasma są efektem nadmiernego i gwałtownego rozciągania skóry – powyżej granic możliwości. W efekcie dochodzi do zrywania włókien kolagenowych, co objawia się ?rozstępowaniem? skóry.

    Początkowo rozstępy są bardzo widoczne (tzw. faza zapalna), a z czasem ulegają blaknięciu (faza bliznowacenia). Nie należy jednak dać się zwieść pozorom – to właśnie czerwone (albo różowo-fioletowe) pasma da się skutecznie wyeliminować. Czekając na przejście rozstępów w fazę bliznowacenia, zamykamy sobie drogę do zredukowania ich widoczności.

    Sięgnij po kosmetyki na rozstępy

    Kobiety, które borykają się z rozstępami po ciąży zwykle sięgają po kosmetyki. Problem w tym, że większość preparatów sprawdza się raczej jako metoda zapobiegania rozstępom. Można jednak wypróbować ich działanie, wybierając specyfiki o starannie dobranych składnikach. Kluczowe znaczenie ma obecność substancji stymulujących produkcję kolagenu oraz działających regenerująco i odbudowujących strukturę skóry. Zwróć uwagę na obecność witaminy E, witaminy A, wyciągu z wąkorotki azjatyckiej, bluszczu, związków krzemu.

    Postaw na innowacyjne zabiegi w gabinetach

    Zastanawiając się, jak usunąć rozstępy po ciąży, warto skorzystać z bogatej oferty gabinetów dermatologii i medycyny estetycznej baltyckachirurgia.pl. Zaawansowane urządzenia pozwalają zmniejszyć widoczność nieestetycznych pasm, dając zadowalające efekty.

    • Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu aktywnych składników, których celem jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Zwykle taki koktajl odżywczy bazuje na organicznej krzemionce, aminokwasach, kwasach nukleinowych, kwasie hialuronowym.
    • Peelingi chemiczne to zabiegi wykorzystujące przede wszystkim kwas glikolowy lub kwas trójchlorooctowy. Aplikowane na miejsca dotknięte rozstępami substancje przyczyniają się do silnego złuszczenia skóry oraz jej wygładzenia. Pobudzają przy tym mechanizmy stymulujące produkcję kolagenu. Peelingi chemiczne są świetnym uzupełnieniem mezoterapii.
    • Laseroterapia – to obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania rozstępów. Celem zabiegów jest regenerowanie uszkodzonych tkanek oraz pobudzanie syntezy kolagenu. Wśród laseroterapii sporą popularnością cieszy się zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, aczkolwiek świetne efekty daje również terapia wykorzystująca RF ? Accent XL i podczerwień.
    • Biorewitalizacja komórkami macierzystymi – to innowacyjny zabieg, który wykorzystuje osocze bogatopłytkowe PRP. Jego działanie wpływa korzystnie na kondycję skóry, prowadząc do poprawy jej funkcjonowania, zwiększenia elastyczności i gęstości.

    Ostatecznością, jeśli chodzi o usuwanie rozstępów, jest chirurgiczne wycięcie pasm. Z uwagi na inwazyjność i możliwość pojawienia się blizn, metoda jest rzadko praktykowana.

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *