Zajrzyj !

  Jaki kupić wózek dla noworodka ?

  Autor dnia 1 sierpnia 2013

  Kiedy młodzi rodzice spodziewają się narodzin dziecka, przygotowują dla niego odpowiednie wyposażenie, począwszy od łóżeczka, przez różne akcesoria, a kończąc na wózku. Ten ostatni z uwagi na ogromne bogactwo asortymentu sprawia, że zakup bywa problematyczny, a podjęcie decyzji często jest niezwykle trudne. Kiedy członkowie rodziny, sąsiedzi i przyjaciele udzielają wielu sprzecznych rad, najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty albo skorzystać z doświadczeń innych, już zaprawionych w bojach rodziców.

  Komfort użytkowania

  Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę przede wszystkim dwa aspekty. Jednym z nich jest fakt, że nie zawsze cena odzwierciedla jakość i wydanie ogromnej kwoty na wózek wcale nie gwarantuje, że będzie się on doskonale sprawował w każdych warunkach. Drugi aspekt wiąże się z tym, że każdy wózek jest użytkowany w innej sytuacji, w innym terenie czy przez inne osoby i właśnie do nich musi być dostosowany. Komfort powinien być zapewniony zarówno dziecku, jak i rodzicowi, który nie może przez wiele godzin pochylać się nad zbyt niską rączką, albo zabierając malucha na zakupy nie może poza wózkiem wozić jeszcze kilku ciężkich toreb.

  W takiej sytuacji świetnie sprawdza się model ABC DESIGN Condor 4S, który został wyposażony przez producenta w specjalną rączkę regulowaną w zakresie 85-103 cm.

  abc-design-w_zek-condor-4s-white-black-

  Wózek ma też na wyposażeniu klasyczną siatkę na zakupy oraz dodatkowo pojemny kosz, który pozwala zapakować sprawunki, a podczas spaceru czy wizyty u rodziny również niezbędnych rzeczy dla malucha. Ten model dostępny jest w ofercie sklepu fotelik24.pl.

  Wózek czy gondola?

  Wiele firm umożliwia kupowanie dla najmłodszych dzieci specjalnych wózkowych stelaży z adapterem, który pozwala na zamontowanie różnych fotelików albo gondoli. Takie rozwiązanie jest o tyle praktyczne, że nie wymusza kupowania wielu wózków przez okres dorastania dziecka, ale praktycznie ten zakupiony na potrzeby noworodka pozostaje już do końca, kiedy zanika potrzeba używania wózka w ogóle.

  Gondole są specjalnie przystosowane dla noworodków. Cechują się niewielkim udźwigiem do 10 kg, ale za to są lekkie i praktyczne. Przykładowo gondola Baby-Safe sleeper 2013 firmy BRITAX ROMER doskonale sprawdza się zarówno jako element zestawu jezdnego, jak i świetnie funkcjonuje podczas jazdy samochodem.

   fotelik24_gondola_britax_babysafesleeper_blackthunder_02_1

  Praktyczny uchwyt pozwala na wygodne zdjęcie jej ze stelaża i przeniesienie wraz z dzieckiem do pojazdu czy mieszkania. Specjalna konstrukcja tej gondoli stanowi też doskonałe zabezpieczenie podczas ewentualnego wypadku. Ten model nabędziesz m.in. tutaj.

   

  Wózek a pora roku

  Oczywistym jest, że dzieci przychodzą na świat zarówno latem, jak i zimą, dlatego wózek na pierwsze miesiące powinien być dostosowany do odpowiedniej pory roku. Żadna mama nie może rezygnować ze spacerów z maluchem nawet w styczniu czy lutym, tłumacząc to mrozem. Ten ostatni hartuje dziecko pomijając już fakt, że ujemne temperatury zabijają bakterie przyczyniając się do odkażania środowiska dziecka.

   

  Na zimę wózek powinien być zakryty i wyposażony we wszystkie zabezpieczenia przed wiatrem czy śniegiem. Powinien też zapewniać ciepło, a więc należy wybierać taki, który ma porządną wyściółkę. Przykładem takiego rozwiązania może być model wielofunkcyjny i`coo Peak Air wyposażony, poza standardową folię przeciwdeszczową, również w specjalny ocieplany śpiworek.

  wozek-peak-air_twilight

  Źródło: http://www.fotelik24.pl/wozki-dla-dzieci/wozki-dla-dzieci-wielofunkcyjne-gondola-spacerowka-fotelik-3w1/icoo-peak-air.html

  Wybór wózka a styl życia

  Kupując wózek dla noworodka warto także wziąć pod uwagę, jaki styl życia prowadza rodzice. Jeśli stałym elementem codzienności jest samochód i często się nim przemieszczają do pracy, znajomych czy na zakupy wózek powinien być dostosowany do możliwości szybkiego składania i zapakowania do wnętrza. Wspomniana już gondola jest doskonałym rozwiązaniem, ale równie ważny bywa stelaż. Ten skonstruowany w kształcie krzyżaka jest mniej funkcjonalny w takich wypadkach i zajmuje więcej miejsca. Kupując wózek warto też zwrócić uwagę, czy komponuje się on z innymi typami siedzisk i gondoli, czy też rodzic jest praktycznie skazany na jednego producenta. Przykładem takiego uniwersalnego rozwiązania może być model ABC DESIGN Cobra, komponujący się na przykład z fotelikami samochodowymi Risus, Maxi-Cosi Cabrio czy Römer.

   

  fotelik24.pl-abc-design-w_zek-cobra-sand-dark-brown0_1

  Model posiada również samochodowy stelaż teleskopowy w kształcie litery Y. Do kupienia w tym sklepie.

  Koła i akcesoria

  Wbrew pozorom te elementy mają duże znaczenie dla funkcjonowania wózka. Szczególnie dotyczy to rodzaju kółek.

  Jeśli rodzice lubią spacery po parkach i lasach miejskich gdzie teren nie zawsze jest równy warto pomyśleć o dużych piankowych kołach trudnych do przebicia i gwarantujących dobrą amortyzację. Mniejsze kółka doskonale sprawdzą się w miastach na różnych powierzchniach. Warto unikać kół pompowanych, ponieważ mogą one ulegać przebiciu i trzeba być na to przygotowanym wożąc ze sobą zapasowe kółko oraz narzędzia do jego wymiany.

  Jeśli chodzi o ilość kół to w przypadku pełnych wózków dla noworodków lepszych rozwiązaniem są czterokołowce ze skrętnymi osiami, bowiem łatwiej nimi podjeżdżać na różne wzniesienia czy schody. Noworodek przebywa w wózeczku przez cały czas, dlatego lepiej przewidywać takie sytuacje, jak chociażby konieczność podjazdu w przejściu podziemnym. Wózki czterokołowe są też bardziej stabilne.

   

  Przykładem wielofunkcyjnego czterokołowca jest model i`coo Peak Air, Night – do kupienia tutaj.

  icoo_zestaw_peakair_night (1)

  Dla wielu rodziców istotnym faktem bywa ilość dostępnych akcesoriów, a jakimi wózek współpracuje. Przydatne mogą się okazać wszelkiego typu osłony przeciwdeszczowe czy parasolki, a na zimę ocieplane śpiwory i dodatkowe wkłady.

   

  8 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *