Zajrzyj !

  Jaki wózek dla niemowlaka ?

  Autor dnia 31 lipca 2013

  Niemowlę w domu to przede wszystkim konieczność zapewnienia mu podstawowego wyposażenia oraz mobilności. Trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy każdorazowe wyjście z domu jest związane z koniecznością dźwigania malucha na własnych rękach, a przecież szczególnie w okresie letnim dziecko powinno przebywać na spacerze każdego dnia, aby mieć kontakt ze słońcem niezbędnym do produkcji witaminy D. W okresie zimowym również spacery są konieczne z uwagi na potrzebę hartowania malucha, dlatego drugim zaraz po łóżeczku większym zakupem powinien być odpowiedni wózek. Ich oferta w sklepach jest dziś ogromna, a młodzi rodzice rzadko mają okazję wcześniej przekonać się, co w wózku bywa naprawdę ważne. Efekt to najczęściej desperackie zmagania z niewygodnym i ciężkim sprzętem, albo konieczność zakupu nowego wózka i zbędnego wydatku. Aby uniknąć tych problemów, warto zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

  Wózek na sezon letni

  Każda pora roku ma swoje prawa, dlatego i dobór wózka jest ważny zależnie od tego, czy dziecko będzie w nim jeździło latem czy zimą. Sezon letni to przede wszystkim potrzeba kontaktu ze słońcem, świeżym powietrzem oraz możliwość oglądania świata, dlatego wózek powinien być lekki oraz w miarę odkryty. Wiele oczywiście zależy od stanu posiadania rodziców.

  Jeśli stać ich na takie rozwiązanie najlepiej zaopatrzyć się na ten okres w spacerówkę. Do wyboru są wózki MAXI COSI typu Mura 4 Plus 2013.

   

   maxicosi_mura4plus_2013_confetti_930x1050.ashx

  Źródło: http://www.fotelik24.pl/wozki-dla-dzieci/maxicosi-wozek-mura4-plus-2013.html

  Wózek posiada wiele atutów, do których zalicza się m.in.: wszechstronne zabezpieczenia przed deszczem i słońcem, silna i stabilna konstrukcja z jednoczesną niewielką wagą, trzy możliwe poziomy regulacji siedziska oraz wiele innych ciekawych funkcji. Wózek można dodatkowo wyposażyć w różne akcesoria, które zwiększają ilość zastosowań oraz wygodę użytkowania. Jako dodatkowy można zakupić specjalny śpiwór, zabawki, parasol czy gondolę. Ten model wózka do kupienia jest tutaj.

  Rodzice, którzy nie chcą przeznaczać ogromnych kwot na zakup wózka mogą wśród produktów marki NUNA wybrać nieco tańsze, choć równie praktyczne rozwiązanie. Godny polecenia jest na przykład wózek typu Pepp, przeznaczony dla dziecka o wadze do 15 kg i po 6 miesiącu życia.

   

  fotelik24.pl-wozek-nuna-pepp-yellow-3418-xl_1_2

  Źródło: http://www.fotelik24.pl/wozki-dla-dzieci/nuna-pepp.html

   

  Wyposażony w lekką aluminiową konstrukcję stelaża i obrotowe kółka jest zarówno wygodny do prowadzenia, jak i przenoszenia. Regulacja siedziska pozwala na wygodne spanie malucha, a dla bardziej wybrednych istnieje też możliwość montażu fotelika marki maxi Cosi. Wózek można zakupić w sklepie fotelik24.pl.

  Wózki wielofunkcyjne

  Nie każdy rodzic jest na tyle dobrze sytuowany, że chce kupować wózek dla niemowlaka na zimę oraz spacerówkę na okres letni. Dla tych rodziców, którzy planują zakup jednego wózka na dłużej najlepszym rozwiązaniem będą te wielofunkcyjne. W tym zakresie oferta jest równie bogata, przewidując podział na dwie i trzy funkcje.

  Z grupy wózków dwufunkcyjnych ciekawym rozwiązaniem może być jeden z produktów marki ABC DESIGN jak na przykład model Condor 4S 2013. Wózek posiada bardzo wiele zalet począwszy od tej, że może służyć zarówno za spacerówkę, jak i za zamkniętą gondolę na chłodniejsze dni. Do innych cennych zalet zalicza się z pewnością lekkość i trwałość, obrotowe koła, regulowana rączka pozwalająca na dostosowanie pojazdu do wzrostu rodzica, a także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i oczywiście kompatybilność z różnymi innymi fotelikami.

  Z nieco tańszych, ale równie praktycznych rozwiązań dla niemowląt warto wymienić wyjątkowo praktyczny wózek Quinny Buzz, którego podstawową zaletą jest możliwość montażu fotelika samochodowego i gondoli oraz wyjątkowo prosty, automatyczny system rozkładania za pomocą unikalnej sprężyny gazowej. Wózek dostępny jest w ofercie sklepu fotelik24.pl.

  Wózki na zimę i całoroczne

  Najbardziej problematyczny dla rodziców jest zawsze okres zimowy, bowiem dziecko na dwór musi wychodzić, jeśli nie podczas spacerów, to z powodu wizyty na badaniach kontrolnych lub tradycyjnych odwiedzin u dziadków. Zimowe wózki powinny zapewniać ochronę przed niskimi temperaturami, wiatrem i opadami śniegu, dlatego najlepszym rozwiązaniem są tu modele trzyfunkcyjne. Wózek tego typu ma jeszcze taką zaletę, że może służyć przez cały rok, a odpowiednio dobrany będzie przydatny tak długo, aż dziecko zacznie samodzielnie chodzić i klasyczna gondola przestanie być potrzebna.

  Wśród wózków typu 3w1 warto wskazać zalety produktów firmy i`coo takich, jak lekki aluminiowy model Photon, wyposażony w fotelik Comfort 0+ z adapterem z nieco niższej półki cenowej.

   

  04-324301.main.complete_photon_red

  Źródło: http://www.fotelik24.pl/wozki-dla-dzieci/wozki-dla-dzieci-wielofunkcyjne-gondola-spacerowka-fotelik-3w1/icoo-wozek-photon.html

  Wózek dostępny jest w ofercie sklepu fotelik24.pl – do kupienia tutaj.

  Z kolei dla bardziej wymagających rodziców sprawdzi się także model Peak Air, Night wraz z fotelikiem i adapterem.

  fotelik24_icoo_zestaw_peakair_night

  Źródło: http://www.fotelik24.pl/wozki-dla-dzieci/wozki-dla-dzieci-wielofunkcyjne-gondola-spacerowka-fotelik-3w1/icoo-zestaw-peakair-night.html

  Jeśli chodzi o ten model, cechuje się przede wszystkim wyjątkowo praktycznym systemem jezdnym, na który składają się regulowane 4- stopniowe zawieszenie, duże pompowane koła, a także skrętna i pochylna oś.

  Inne ważne cechy wózka

  Poza dostosowaniem modelu wózka do pory roku oraz możliwości finansowych rodziców warto także zwrócić uwagę na kilka innych cech, które mogą mieć spore znaczenie podczas samego użytkowania. Ważnym aspektem jest dostosowanie do pory roku pokrycia wózka.

  Lato wymaga lekkich przewiewnych tkanin, które przepuszczają powietrze. Zimowy wózek powinien stanowić ochronę przed podmuchami a już z pewnością nie może być przemakalny. Drugim istotnym elementem jest środowisko, w którym wózek będzie używany. Szerokie asfaltowe aleje parków czy nowoczesnych osiedli stawiają mniejsze wymagania, niż wyboista droga na wsi. Ta ostatnia to przede wszystkim potrzeba solidniejszego stelaża, większych dmuchanych kół i dobrego amortyzatora. Dla kobiet samotnych, albo tych mam, które w większości przebywają z dzieckiem istotna jest również waga urządzenia. Wstawianie do autobusu lub wnoszenie po schodach to poważna przeszkoda dla ciężkich wózków.

  5 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *