Zajrzyj !

  Jakie bajki warto czytać Twojemu dziecku?

  Autor dnia 11 stycznia 2014

  Uczeni potwierdzili – czytanie bajek dzieciom przynosi same pozytywy. Począwszy od lepszego rozwoju intelektualnego, który dotyczy także wyobraźni dziecka, a skończywszy na doskonałej szansie na codzienne obcowanie z dzieckiem i budowanie nierozerwalnych relacji. Czytanie książek procentuje, o czym przekonują się rodzice na całym świecie.

  Autor zdjęcia: Harald Groven Źródło: Flickr (Creative Commons)

  Autor zdjęcia: Harald Groven Źródło: Flickr (Creative Commons)


  Skoro już wiemy, że powinniśmy czytać dzieciom od najwcześniejszych lat (niektórzy zaczynają zaraz po urodzinach dziecka) pojawia się pytanie – co czytać? Obecnie świat książek dla dzieci oferuje prawdziwe zatrzęsienie tytułów, bajek, opowieści i innych bajecznych lektur, nad którymi warto się pochylić podczas wieczornego czytania na dobranoc. Oczywiście w cały proces czytania wmieszała się technologia, oferując rodzicom e-booki. Nie musimy kupować stosu książek, nie musimy chodzić do biblioteki, aby wypożyczać lektury dla dzieci – dziś w kilka sekund możemy zdobyć e-book’a, którego przeczytamy dziecku za pomocą tabletu, laptopa lub innego sprzętu.

  Wróćmy jednak do zagwozdki odnośnie tego, co czytać dla dzieci. Zaproponujemy pięć najchętniej kupowanych e-booków, które podbijają serca młodych czytelników i ich rodziców.

  Opowiadania dla przedszkolaków

  Rodzic może wcielić się w rolę narratora Tomka, który opowiada o swoich przygodach. Codzienne i nietypowe wydarzenia z życia małego chłopca przedstawiamy oczami dziecka dla dziecka. Dzięki tym opowiadaniom zainteresowanie pociechy nie będzie trudne. Książka jest pełna mądrych anegdot dedykowanych dla dzieci. Autorka doskonale odwzorowała fantastyczny świat dziecka, pokazując go w sposób dowcipny i pouczający. Dodatkowym atutem są ilustracje, których nie brakuje na każdej stronie.

  Autor: Renata Piątkowska
  Ebook: http://upolujebooka.pl/oferta,37724,opowiadania_dla_przedszkolakow.html

  Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło

  Magiczne DrzewoKolejna propozycja bajek dla przedszkolaków – Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło w autorstwie Andrzeja Maleszka. Pewnego dnia burza powala stary dąb, który w opowiadaniu miał magiczną moc. Z dębu powstały różne przedmioty codziennego użytku, z których korzystali ludzie na całym świecie. Każdy z przedmiotów stał się magiczny, dziedzicząc część mocy po starym dębie. Autor skupił się tylko na jednym przedmiocie – na czerwonym krześle. Tak zaczyna się opowiadanie, które stało się zalążkiem całego cyklu filmowego nagrodzonego nagrodą Emmy Award. Prócz tego książka oraz same filmy zostały oznaczone jako jedne z najlepszych opowiadań dla dzieci. Niesamowita przygoda trójki dzieci, które znalazły wspominane czerwone krzesło. Książka pełna magii, humoru oraz pouczających anegdot – to wszystko, co chce zaoferować dzieciom Andrzej Maleszka. Zwariowany autobus, światłowy most, latające domy, gigantyczne lwy, sto latających psów, a wszystko to doskonale opisane i zilustrowane.

  Autor: Andrzej Maleszka
  Ebook: http://upolujebooka.pl/oferta,16535,magiczne_drzewo_czerwone_krzeslo.html

  Karolcia

  Jedna z ulubionych lektur dzieci w Polsce i na świecie. Książki autorki Marii Kruger cieszą się dużą popularnością. Autorka w swoim opowiadaniu przedstawia historię Karolci (tytułowej bohaterki), która znalazła zaczarowany koralik. Opowiadanie utrzymane w bajkowym i humorystycznym tonie. Na pochwałę zasługuje niebywałe przedstawienie postaci przez autorkę. Każdy, kto zdecyduje się przeczytać twórczość Marii Kruger pokocha tytułową bohaterkę oraz garstkę jej przyjaciół, z którymi codziennie doświadcza różnych przygód. Rozbudzająca fantazję i marzenia, książka o błękitnym koraliku i spełniających życzeniach to kolejna czytelnicza propozycja dla dzieci i ich rodziców.

  Autor: Maria Kruger
  Ebook: http://upolujebooka.pl/oferta,4335,karolcia.html

  Babcia Rabuś

  Babcia RabuśBrytyjski autor, David Williams po raz kolejny pokazał kunszt bajkopisarstwa, tworząc opowiadanie pod tytułem Babcia Rabuś. O tym, że książka dla dzieci szybko stała się bestsellerem poświadcza fakt, że opowiadanie zostało przetłumaczone na ponad 27 języków. Oczywiście książka dostępna jest także w polskiej wersji językowej. Historia o babci i jej wnuczku, utrzymana w humorystycznym i pouczającym tonie długo nie schodziła z list bestsellerów (jak sprawdziliśmy, opowiadanie utrzymywało się dłużej na liście bestsellerów, niż jedna z książek o Harrym Potterze). Czy wnuczkowi uda się odnaleźć koronne klejnoty? Czy miłość babci do wnuczka przetrwa próbę? Czy szaleńcza pogoń po ulicach Londynu na skuterze inwalidzkim zakończy się szczęśliwie dla bohaterów? Na te oraz więcej pytań odpowiada proponowany e-book.

  Autor: David Walliams
  Ebook: http://upolujebooka.pl/oferta,35834,babcia_rabus.html

  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

  Jest to pierwsza część kultowej sagi o gimnazjalistach, którzy są głównymi bohaterami książki polskiego autora, Rafała Kosika. Tytułowi bohaterowie opowiadania rzucają się w detektywistyczny wir, starając się rozpracować gang znikających złodziei, który nocami przemierza ulice Warszawy. W książce zawarte zostały także codzienne problemy, które zostały przedstawione w żartobliwym świetle. Autor nie zapomniał również o przyjaźni, miłości i wciągających przygodach, które już czekają na młodych czytelników.

  Autor: Rafał Kosik
  Ebook: http://upolujebooka.pl/oferta,16911,felix__net_i_nika_oraz_gang_niewidzialnych_ludzi.html

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *