Zajrzyj !

  Koszulki dla dzieci z postaciami z bajek i filmów rysunkowych

  Autor dnia 14 czerwca 2014

  Na co musimy zwracać uwagę kupując ubrania dla naszych pociech? Przede wszystkim na to aby były one wygodne, bezpieczne i ładne. Każda z tych cech jest szalenie istotna. Powyższy schemat dotyczy także wyboru koszulek, których w chwili obecnej jest na rynku bez liku. Czy jednak wszystkie nadają się dla naszego dziecka?

   

  Niebezpieczne koszulki?

  Powyższe stwierdzenie może wydawać nam się nieco dziwne, ale jednak jest w nim sporo prawdy. Koszulki dziecięce mogą oddziaływać na naszą pociechę zarówno w sposób korzystny jak i negatywny. Jest to warunkowane, jak łatwo się domyślić, składem gatunkowym produktu.

  Kupując koszulki dla swojego dziecka należy zwracać uwagę na to, aby były one wykonane z bawełny. Idealnym wyborem jest z pewnością produkt wykonany w 100% z bawełny. Czasami koszulki zawierają niewielką domieszkę elastanu (3-5%). Powoduje to, że materiał staje się nieco bardziej elastyczny. Wydaje się jednak, że sprawdzonym i najlepszym rozwiązaniem jest koszulka wykonana w 100% z bawełny.

  W takim razie teraz odpowiedzmy na pytanie dlaczego? Przede wszystkim bawełna jest naturalna a tym samym przyjazna dla ciała. Wszelkie domieszki sztucznych materiałów sprawiają, że koszulka traci swoją przepuszczalność a tym samym potęguje proces pocenia. A to nie jest ani komfortowe, ani estetyczne, ani też zdrowe dla naszej pociechy.

  Sam znaczek oznajmiający nam, że koszulka wykonana jest w 100% z bawełny bynajmniej nie załatwia sprawy. Bardzo istotna jest także gramatura. Uznaje się, że gramatura na poziomie 180 g/m2 daje gwarancję wysokiej jakości. Parametr ten oznacza grubość i ciężar bawełny użytej do produkcji koszulek. Im wyższa wartość tym lepiej dla jakości materiału.

   

  Wygoda i trwałość

  Sam, nawet najwyższej jakości, materiał to tak naprawdę tylko połowa sukcesu. Ważne jest także, aby poszczególne fragmenty tego materiału odpowiednio ze sobą połączyć. I tutaj właśnie zaczyna się wielce odpowiedzialna ?rola? szwów. To przecież szwy nadają ostateczny krój ubraniom. To jak zszyte są ze sobą poszczególne fragmenty decyduje o dopasowaniu koszulki do ciała. Oczywiście oprócz prawidłowego wykroju liczy się także wytrzymałość szwów. Ma ona duże znaczenie szczególnie w przypadku dzieci. Maluchy raczej nie oszczędzają noszonych ubranek. Tak więc sam materiał oraz szwy muszą być bardzo wytrzymałe, aby koszulki mogły posłużyć choćby jeden sezon. Niestety nie wszyscy producenci dbają o ten aspekt wychodząc z założenia, że koszulka, ze względu na fakt iż dziecko intensywnie rośnie, i tak posłuży maluchowi tylko jeden sezon. Standardem w tego typu produktach powinno być stosowanie podwójnych szwów. Nie można także zapomnieć o mocnym ściągaczu przy szyi. Brzegi koszulki i rękawów oraz ściągacz przy szyi to punkty newralgiczne, narażone na szybkie zużycie. Dlatego właśnie na te elementy powinniśmy zwracać szczególną uwagę w trakcie zakupu.

  koszulka-minionki

   

  Źródło: http://www.megakoszulki.pl/Birthday,Minions,T-shirt-p2997.html

  Bajkowy wygląd

  Wytrzymałość jest ważna, przyjazność dla ciała również, ale dla dziecka i tak w największym stopniu liczy się wygląd koszulki. I w tym aspekcie producenci zaskakują nas swoją kreatywnością. Bajkowe koszulki wprawiają w zachwyt nawet dorosłych. Duże, kolorowe nadruki, przedstawiające postacie z bajek, zdają się przenosić nasze pociechy do zupełnie innego świata. Najważniejsze, że producenci mogą nam zaproponować olbrzymią różnorodność. Prawdziwym hitem okazały się koszulki z bohaterami filmu ?Madagaskar?. Król Julian, Morris, Alex, Marty oraz pingwiny są chyba najczęściej wybieranymi wzorami. Ale to tak naprawdę tylko mały wycinek niezwykle bogatej oferty. Od Angry Birds, poprzez bohaterów bajek Disneya, Kubusia Puchatka, Smerfy aż po Muminki. Z pewnością każde dziecko znajdzie w takiej kolekcji koszulkę ze swoim ulubionym bohaterem. Co ciekawe zazwyczaj do wyboru mamy kilka wzorów z tej samej bajki co dodatkowo podnosi atrakcyjność produktu i daje dziecku większe możliwości wyboru.

  koszulka-krol-julian

  Źródło: http://www.megakoszulki.pl/Krol,Julian,T-shirt-p2779.html

  Bardzo istotne jest, aby podczas zakupu tego typu koszulek zwrócić uwagę także na jakość nadruku. Nie chcemy przecież, aby po kilku praniach czy prasowaniu koszulka straciła swoje właściwości i efektowny wygląd. Z drugiej strony zawsze warto zapoznać się z zaleceniami producenta zanim zaczniemy prać koszulki standardowym programem pralki.

  Kupując koszulkę dla naszej pociechy powinniśmy na pewno zwrócić szczególną uwagę na jakość produktu. Chcemy przecież, aby nasze dziecko czuło się w koszulce w pełni komfortowo. Z drugiej strony należy pamiętać, że kupujemy odzież dla malucha. Dlatego nie wybierajmy sami, ale zawsze kierujmy się podpowiedziami naszego dziecka. Kupując koszulkę, która mu się podoba mamy pewność, że dziecko będzie ją nosiło z nieukrywaną radością. A radość dziecka powinna być dla rodziców najważniejsza!

  Kup koszulkę: http://www.megakoszulki.pl/Bajki,,komiksy-c166.html

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *