Zajrzyj !

  Naturalne emolienty ? bezpieczna pielęgnacja dla najmłodszych

  Autor dnia 13 kwietnia 2015

  Emolienty bazujące na naturalnych i ekologicznych składnikach są obecnie bardzo popularne. Jako alternatywa dla tych zawierających sztuczne i często alergizujące komponenty są polecane również do pielęgnacji skóry najmłodszych, nawet od 1. dnia życia.

  Naturalne emolienty

  Emolientami w kosmetyce nazywa się takie preparaty, których głównym celem jest natłuszczanie skóry. Tworzą one na jej powierzchni specjalną warstwę, która przeciwdziała utracie wody, a tym samym utrzymuje nawilżenie na optymalnym poziomie. Również powodują, że skóra lepiej wchłania wilgoć, jest bardziej miękka i gładka.

  Podstawowe składniki emolientów to w szczególności różnego rodzaju tłuszcze oraz kwasy tłuszczowe, które w połączeniu z dodatkowymi składnikami tworzą balsamy, kremy czy maści. Teraz coraz częściej w produkcji tego rodzaju środków stosuje się składniki pochodzenia naturalnego, które działają skutecznie i jednocześnie są bardzo bezpieczne dla skóry, nawet wrażliwej czy atopowej.

  Olej konopny ? doskonały emolient

  Jednym z najlepszych naturalnych emolientów jest olej konopny. Jest on pozyskiwany z nasion konopi siewnych, których właściwości prozdrowotne znane są już od wieków i nawet w czasach starożytnych był on wykorzystywany w leczeniu problemów dermatologicznych.

  Olej konopny bogaty jest w bardzo cenne składniki bioaktywne, w tym między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) takie jak Omega 3 i Omega 6 w odpowiednich proporcjach, fosfolipidy, sterole, chlorofile i karotenoidy, które nadają mu właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, regeneracyjne i przeciwdziałają wolnym rodnikom. Reakcje alergiczne na olej konopny zdarzają się rzadko, chociaż trzeba pamiętać o tym, że jak każdy naturalny składnik może on być ich przyczyną.

  W efekcie kosmetyki z olejem konopnym w składzie dają długotrwałe nawilżenie skóry, ponieważ uzupełniają lipidy i substancje wiążące wodę, dlatego mogą zregenerować ją nawet w głębszych warstwach, regulując przy tym jej funkcjonowanie. Także działają błyskawicznie, łagodząc podrażnienia i świąd, na długi czas pokrywają ją ochronną warstewką, która zmniejsza utratę wody i poprawia jej odporność na różnego rodzaju czynniki drażniące, co jest bardzo ważne dla skóry dzieci.

  Emolienty

  Kosmetyki z olejem konopnym

  W sklepach znaleźć można wiele kosmetyków bazujących na oleju konopnym. Są one przeznaczone zarówno do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i dzieci, jak i także dla osób dorosłych. Warto zdecydować się na takie, które zapewniają całkowite bezpieczeństwo i posiadają certyfikowane składniki.

  Na oleju konopnym bazują Aktywne Emolienty CutisHelp mimi (http://cutishelpmimi.pl) ? to pełna seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry dzieci już od 1. dnia życia, a także dorosłych ? sprawdzają się idealnie dla skóry suchej, alergicznej, atopowej (AZS), skłonnej do podrażnień. Dostępne są: emulsja do mycia ciała i włosów, balsam do ciała, krem do twarzy i ciała, a także krem na odparzenia. Kosmetyki CutisHelp mimi można zakupić w aptekach.

  CutisHelp mimi

  Warto zatem wybierać kosmetyki z naturalnymi składnikami ? dzięki nim można pielęgnować skórę jeszcze skuteczniej. To sprawdzony wybór także przez najmłodszych.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *