Zajrzyj !

  Pajacyk niemowlęcy – popularny element garderoby maluszka

  Autor dnia 6 czerwca 2019

  Jednym z najpopularniejszych elementów garderoby noworodka i niemowlaka są pajacyki. Rodzice kompletując wyprawkę decydują się zwykle na zakup kilku sztuk zarówno w rozmiarze 56 jak i 62. Skąd się wzięła ich popularność i uwielbienie wśród rodziców? Aby odpowiedzieć na to pytanie koniecznym jest wyszczególnienie ich głównych zalet.

  1. Pajacyki dla niemowląt doskonale zabezpieczają termicznie ciało dziecka. Zakrywając większą część ciała dają maluchowi poczucie ciepła i komfortu.

  2. Są wygodne podczas ubierania. Modele rozpinane po całej długości pozwalają ubrać dziecko szybko i wygodnie. Wyposażone są zwykle w napki które łatwo się zapina.

  3. Doskonale sprawdzają się jako forma piżamki dla niemowląt. Często wykorzystywane są więc jako element garderoby w który ubiera się dziecko do snu.

  4. Są na tyle popularnym produktem, że bez problemu rodzice znajdą pajacyki w atrakcyjnych cenach. Szczególnie polecane są sklepy internetowe gdzie łatwo znaleźć szeroki wybór wzorów i kolorów. Warto jednak bacznie zwracać uwagę na pochodzenie produktów. Zdecydowanie najwyższą jakością cechują się nasze rodzime wyroby. Sprawdzony sklep dla niemowląt https://abc-bobasa.pl/, oferuje bieliznę niemowlęcą wyłącznie polskich producentów, więc znaleźć tam można szeroki wybór znanych i cenionych rodzimych marek.

  Jak wygląda pajacyk dla noworodka/niemowlaka?

  Wykonany najczęściej z bawełny zakrywa prawie całe ciało dziecka (poza głową i dłońmi). Pajacyki mają długi rękawek i nogawki ze stópkami. Ciekawe model pajacyków znajdziemy na https://abc-bobasa.pl/pajace-rampersy-206

  Rodzaje pajacyków dla dziecka

  Dzielimy je głównie ze względu na materiał wykonania. Tak jak wyżej wspomniano pajacyki najczęściej szyte są z bawełny 100%. Sprawdzą się one doskonale w domu. Kupując pajacyka który ma się sprawdzić podczas spacerów szczególnie podczas chłodniejszych dni warto zastanowić się nad pajacykiem wykonanym z weluru. Welur lepiej uchroni dziecko przed zimnem i chłodem jednak zdecydowanie nie polecamy stosowania wyrobów z weluru jako odzieży do łóżeczka, gdyż może to doprowadzić do przegrzania dziecka.

  Rozmiary pajacyków

  Pajacyki szyte są już od najmniejszych rozmiarów a więc rodzice bliźniąt lub wcześniaków mogą zakupić rozmiar nawet od 44. Najpopularniejszymi rozmiarami dla znakomitej większości wyprawek są 56 i 62. W przypadku starszych dzieci rozmiarem granicznym jest zwykle 104. Stosują go jednak rodzice bardzo przyzwyczajeni do tej formy ubierania dziecka do snu.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *