Zajrzyj !

  Piniaty – oryginalny sposób na doskonałą zabawę!

  Autor dnia 1 maja 2016

  Piniata to zwyczaj, który przywędrował do Polski aż z krajów Ameryki Południowej. Początkowo piniaty były związane z Bożym Narodzeniem i własnie z okazji tych Świąt je przygotowywano. Później zwyczaj rozprzestrzenił się do innych krajów na Świecie i z czasem dotarł również do Polski. W naszym kraju często przygotowuje się piniatę z okazji urodzin. Najczęściej wręcza się ją dzieciom podczas przyjęcia z okazji urodzin.

  angry-birds-czerwony-red

  Na czym polega ta zabawa?

  Piniata może przybierać różne kształty – w zależności od życzenia dzieci. Po jej przygotowaniu zawieszana jest pod sufitem. Uczestnicy zabawy, uzbrojeni w kije próbują ją strącić i rozbić. Wewnątrz znajdują się cukierki, słodycze oraz innego rodzaju łakocie. Po rozbiciu piniaty wszyscy uczestnicy zabawy zbierają rozsypujące się z niej słodycze.

  Skąd wziąć piniatę?

  Piniatę można wykonać samodzielnie lub zakupić gotowy produkt. Jeśli masz więcej czasu, warto zrobić taką piniatę samodzielnie, angażując dziecko do pomocy. Nie tylko sprawi mu to więcej przyjemności, ale przede wszystkim zaangażuje go do pracy i pozwoli wykonać taką piniatę, jaką będzie chciał.

   

  Jakie piniaty cieszą się największą popularnością?

  Największą popularnością cieszą się piniaty w kształcie cukierków oraz zwierząt. Kolorowe, doskonale przyozdobione cieszą nie tylko oczy, ale przede wszystkim żołądki uczestników przyjęcia.

  Bardzo popularne są również piniaty w kształcie postaci z bajek i kreskówek. Można je kupić w sklepach (np. tutaj) lub wykonać samodzielnie, jednak to drugie nie jest takie łatwe.

  Jakie słodycze umieścić w piniacie?

  W piniacie powinny znajdować się przede wszystkim cukierki i lizaki. Warto pamiętać o tym, by były one zawinięte w papierki. Lepiej sprawdzają się twarde słodycze zamiast czekolady i miękkich cukierków. W zamieszaniu, które powstaje podczas rozbijania piniaty nietrudno o rozdeptanie cukierka. Zmiażdżenie cukierka czekoladowego na dywanie może przysporzyć nam kłopotów z wywabieniem plamy.

  Piniaty nie tylko dla dzieci?

  Piniaty znalazły również uznanie w oczach dorosłych. Cieszą się rosnącą popularnością w czasie wieczorów panieńskich i kawalerskich, imprez urodzinowych i imieninowych oraz spotkań towarzyskich. Wewnątrz piniat dla dorosłych najczęściej znajdują się słodycze, czasem jednak znaleźć tam można również inne rzeczy.

  Kształt piniat dla dorosłych nieco różni się od tych dziecięcych. Nietrudno domyśleć się, jaki kształt przybierają te przygotowywane z okazji wieczorów panieńskich i kawalerskich. Na inne okazje przygotowuje się piniaty w kształcie postaci z filmów, owoców, warzyw czy twarzy celebrytów lub polityków.

  Piniata to wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ten zwyczaj uświetni imprezę z każdej okazji.

  Artykuł poleca sklep internetowy z Piniatami www.lido-sklep.pl

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *