Zajrzyj !

  Ubrania dla noworodków ? czym się kierować?

  Autor dnia 11 czerwca 2015

  Każdy kochający rodzic dba o swoje dziecko, troszczy się o nie, i dokłada wszelkich starań, by niczego mu nie zabrakło. Bardzo często świeżo upieczeni młodzi rodzice zastanawiają się, jakie ubranka dla maluszka wybrać i jakie będą dla dziecka najodpowiedniejsze. Czym więc kierować się przy wyborze ubranek dla noworodka?

  ciaza

  Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Chcąc zapewnić naszej pociesze bezpieczeństwo, musimy również z rozwagą wybierać ubranka. Małe dzieci mają to do siebie, że wszystkiego próbują, są ciekawe świata, a najdrobniejsze elementy przy bluzeczce lub przy śpioszkach niestety mogą im tylko zaszkodzić. Tak więc unikajmy wszelkiego rodzaju guziczków, naszywek, małych elementów, które mogą się odczepić i zostać przez dziecko połknięte. Na szczęście zazwyczaj ubranka dla dzieci są dobrze przemyślane i nie zawierają tego typu elementów natomiast warto, abyśmy my sami o tym pamiętali.

  Komfort, a co za tym idzie jakość materiału i wielkość ubranek to kolejna kwestia, o której powinniśmy pomyśleć zanim przygotujemy wyprawkę dla naszego dziecka. Materiał, z jakiego wykonane są ubranka powinien być jak najbardziej naturalny, bez syntetycznych dodatków, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza i prawidłowe oddychanie skóry. Wielu rodziców, ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy kupuje ubranka większe niż potrzeba, czy jest to odpowiednie? Niestety nie, i należy wybierać ubranka zgodnie z aktualnym rozmiarem. Nadmiar materiału uniemożliwia swobodne oddychanie skóry, a większe ubrania ograniczają ruchy dziecka i nie zapewniają dostatecznego komfortu.

  Odpowiedni rodzaj ubranek dla dziecka zapewni wygodę nie tylko dziecku, ale również nam rodzicom. Jak wiemy, małe dziecko wymaga ciągłego rozbierania i ubierania. Sprawę ułatwi nam body, które będzie rozpinane od dołu, a nie od góry. Dzięki temu nasze dziecko nie będzie narażone na chłód i ewentualne przeziębienie.

  Wybierając ubranka dla noworodka musimy zastanowić się nad porą roku i pogodą. Nie powinno się ubierać dziecka w za ciepłe lub za chłodne ubrania. Owszem, nowonarodzone dziecko powinno być ubrane cieplnej niż my sami, aczkolwiek też nie można z tym przesadzać. Nie ubierajmy więc maluszka w ciepły polarek w lato tylko dla tego, że chcemy żeby było mu jak najlepiej i najcieplej.

  W zakupy wyprawkowe dla noworodka warto wpisać na listę zakup rożka niemowlęcego. Rożek bardzo fajnie zastąpi nam kocyk, będzie poręczny i wygodny dla każdego rodzica. Na rynku jest wiele rodzajów dostępnych rożków, jest więc w czym wybierać.

  Zanim więc wybierzemy się na zakupy dla naszej pociechy zastanówmy się, co będzie nam potrzebne, na co warto zwrócić uwagę, i co będzie dla nas i dla dziecka najlepsze. Zwróćmy uwagę również na to, gdzie wyprodukowane zostały ubranka. Większość rodziców zdecydowanie stawia na nasze polskie produkty, które odpowiadają obowiązującym normom i atestom.

  Artykuł przygotowany przez
  sklep internetowy mamabu.pl/ w którym znajdziesz wszystko dla dzieci, niemowląt i przyszłych mam – Wyłącznie z polskich firm.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *