Zajrzyj !

  Wyprawka dla dziecka urodzonego zimą.

  Autor dnia 27 października 2014

  Mamy zimowe, czyli te, które swoje dziecko urodzą w miesiącach zimowych, muszą szczególnie starannie skompletować wyprawkę dla swojego maleństwa. Pierwszy test, czy zakupione stroje są odpowiednie, przyjdzie przeprowadzić dość wcześnie, bo już przy wyjściu ze szpitala.

  Zgodnie z najbardziej ogólną zasadą, dziecko należy ubrać w tyle warstw ubrania, ile na sobie ma mama plus jedną dodatkową – np. kocyk. To ważne, ponieważ dla dziecka równie złe jest przemarznięcie jak i przegrzanie. Wychodząc ze szpitala pamiętaj też, że większą część drogi dziecko i tak pokona w samochodzie. To, czy dziecku nie jest za zimno lub zbyt ciepło, sprawdzaj na karku – jeżeli jest rozgrzany lub spocony zabierz jedną warstwę ubrania, jeżeli zaś chłodny – przydadzą się dodatkowe kocyki dla dzieci.

  141439442380787300

  Wyprawka dla zimowego malucha

  Ubranka dziecięce dla maluchów urodzonych w grudniu, styczniu czy lutym nie różnią się zbytnio od tych kupowanych dla letnich bobasów. Przygotowując się na przyjście na świat dziecka zimą warto jednak rozdzielić ubranka na te, które będziesz zakładać dziecku w domu i na te, które ubierzesz na spacer. Pierwsze powinny być cienkie i przepuszczać powietrze – dzięki temu maleństwo będzie miało większą swobodę ruchu. O wysoką temperaturę lepiej zadbać podkręcając grzejniki.

  Odzież niemowlęca powinna składać się z kilku sztuk podstawowych ubranek takich jak pajace, śpiochy czy kompleciki z bluzą, którą można ściągnąć dziecku, gdy zrobi się cieplej. Wyprawka dla dziecka nie będzie kompletna bez czapeczki, którą założymy dziecku nie tylko na zewnątrz, ale również w domu, np. po kąpieli.

  Kompletując rzeczy dla dziecka jeszcze w ciąży może być Ci trudno zdecydować, jakie ubranka będą odpowiadać Tobie i maleństwu najbardziej. Dlatego kupuj z umiarem – jeżeli czegoś Ci zabraknie, a nie chcesz jeszcze wychodzić z noworodkiem na zakupy, to z łatwością zamówisz brakujące części garderoby przez Internet. Sklepy takie jak Kiddostate.pl oferują szeroką gamę produktów, często w cenie zdecydowanie lepszej niż w sklepach stacjonarnych.

  Pierwszy spacer

  Przed pierwszym spacerem konieczne jest werandowanie, czyli przyzwyczajenie dziecka do niższych temperatur. Ubierając malca na pierwsze wyjście nie zapominajmy o czapce, rękawiczkach – koniecznie z jednym palcem! – oraz o kombinezonie. Ten może być jednoczęściowy lub składać się ze spodenek i kurtki. Drugi wybór jest lepszy, jeżeli planujesz np. wejść z dzieckiem do sklepu czy przebywać w innym miejscu pod dachem. Wówczas możesz wygodnie ściągnąć dziecku kurteczkę, gdy zauważysz, że jest mu zbyt ciepło.

  Podczas spaceru pamiętaj, że Tobie jest cieplej – w końcu się ruszasz, w przeciwieństwie do leżącego w wózku noworodka. Dlatego co jakiś czas sprawdzaj, czy malcowi nie jest za zimno. Pamiętaj też o rękawiczkach dla siebie – zmarzniętymi dłońmi nie sprawdzisz, czy dziecku jest ciepło.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *