Czy warto kupić nosidło ergonomiczne dla dziecka?
Codzienna opieka nad dzieckiem wymaga częstego noszenia niemowlaka ze sobą. Czasem tradycyjne akcesoria, takie jak wózek lub nosidło nie są jednak zbyt praktyczne. Tula oferuje nosidła ergonomiczne, które mają budowę specjalnej zaprojektowanej chusty. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które cechuje się wysokim poziomem funkcjonalności i pozwala opiekunom dziecka na swobodniejsze przemieszczanie się z nim. Największą zaletą nosideł ergonomicznych, jest to, że zajmują bardzo mało miejsca, a proces ich zakładania przebiega sprawnie.
Umożliwia to niemal natychmiastowe ubranie dziecka w chustę, a następnie spokojne wyjście z nim z domu bez konieczności wynoszenia wózka lub mniej wygodnego tradycyjnego nosidła. Można w ten sposób na przykład wynieść dziecko z domu, a następnie włożyć je spokojnie do fotelika samochodowego lub zamontowanego nosidła, z którym jednak później nie trzeba chodzić, a wystarczy ubrać dziecko w chustę.
Zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium ma więc wiele zalet. Są to:
- ergonomia poruszania się,
- szybkość ubrania dziecka bez konieczności noszenia dużego wózka lub nosidła,
- stabilność noszenia dziecka,
- możliwość łatwego uspokojenia dziecka, które ciągle jest przytulone do opiekuna.
Pragmatyzm tego rozwiązania jest jednak tym, co sprawia, że rodzice tak często chwalą sobie nosidła ergonomiczne.
Nosidło ergonomiczne Tula – jak wybrać?
Na rynku jest wiele rodzajów nosideł ergonomicznych. Podstawowe z nich mają przepaski zakładane na ramiona opiekuna. Bardziej rozbudowane wersje posiadają także dodatkowe przepaski biodrowe, które umożliwiają stabilniejsze przytwierdzenie dziecka do swojego ciała. Obydwa rodzaje gwarantują jednak bardzo dużą stabilność i sprawiają, że rodzin może spokojnie poruszać się z dzieckiem na piersi. W przypadku bardziej ruchliwych dzieci oraz dynamiczniejszego poruszania się warto jednak zastosować chusty z dodatkowymi przepaskami. Innym podziałem chust Tula, jest podział na chusty, które zakłada się na klatkę piersiową lub na plecy. Eksperci o wiele bardziej polecają chusty, które zakłada się tak, by dziecko mogło widzieć twarz opiekuna, a nie tylko plecy. W kwestii wygody jest to zaś kwestia względna, więc każdy musi wybrać wedle swoich preferencji. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, w której pozycji dziecko czuje się najlepiej, gdyż to jest najważniejsze.
Jak nosić nosidła ergonomiczne?
Optymalnym sposobem na zakładanie chusty jest robienie tego w taki sposób, by dziecko dobrze widziało twarz opiekuna i nic więcej. Sprawi to, że będzie czuła się bezpiecznie i nie będzie o w stanie wystraszyć nic, co dzieje się w bezpośrednim otoczeniu. Ponadto należy zwrócić uwagę, aby dziecko było dobrze wtulone w pierś rodzica, ale nie za mocno, by nie czuło dyskomfortu. W tym aspekcie należy też odpowiednio dobrać chustę do wielkości dziecka. Podczas wybierania konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na to, czy ma on regulowane długość szelek, co jest kluczowe do tego, by wygodnie i stabilnie założyć chustę w zależności od gabarytów opiekuna, jak i dziecka.
0 comments