Zajrzyj !

  Jakie zabawki dla rocznego dziecka, które sam chciałbyś mieć

  Autor dnia 1 marca 2015

  Roczne dziecko potrafi już siedzieć, niektóre próbują stawiać już pierwsze kroki, są też bardzo komunikatywne – zapamiętują i wypowiadają pojedyncze słowa, wykonują polecenia. Roczek dziecka to dobry moment na zakup ciekawego prezentu, niekoniecznie z najnowszej serii kolekcji zabawek. Postaw na oryginalność i sprawdź propozycje.

  142443806361667700

  Koń na biegunkach!

  Dorośli tęsknią za dzieciństwem, zabawkami, które oni sami pamiętają. Nic dziwnego – kto nie miał konia na biegunach albo kotka, który był jednocześnie harmonijką? Tego typu zabawki są ponadczasowe, dlatego też taki koń, na którym dziecko może się bujać teraz i za kilka lat, będzie świetnym pomysłem.  Zabawki tego typu wykonane są z należytą starannością i dbałością o detale, ale też o bezpieczeństwo podczas zabawy. Są kolorowe i często wykonane z ekologicznych materiałów. Przetrwają lata.

  Szmaciana lalka

  Taka, dla której szyje się potem ubranka, może być jedną z bardziej zapamiętanych zabawek dzieciństwa. Na początku będzie pełniła pewnie funkcję przytulanki, potem wiernej towarzyszki przygód i przyjaciółki, której można powierzyć wszystkie sekrety. Tego typu lalki wykonywane są często metodą handmade, dlatego też często możemy wybrać konkretny kolor ubranka, włosów, czy też poprosić o wyszycie imienia (tutaj znajdziesz przykładowe).

  Drewniana huśtawka

  Prezent świetny, bo również ponadczasowy i na lata. Huśtawkę można przymocować na zewnątrz, jak i w środku, w futrynie drzwi. Zapewni zabawę i zajęcie zarówno rocznemu dziecku, jak i nieco starszemu. Również w tym przypadku możemy znaleźć huśtawki ręcznie wykonane. Jeśli mamy zdolności manualne, możemy spróbować przygotować ją samodzielnie.

  Drewniane klocki

  Kto ich nie pamięta? Można budować z nich wieże, mosty, całe zamki. Rozwijają wyobraźnię dziecka i poczucie przestrzeni i perspektywy. Nadają się zarówno dla mniejszych, jak i większych dzieci. Tego typu prezenty można rozbudowywać o dodatkowe zestawy klocków oraz łączyć z innymi zabawkami. Również przetrwają długo.

   

  Bąk

  Zabawka, która przenosiła nas, dorosłych w fascynujący świat wirujących kolorów. Będzie doskonałym prezentem na wiele lat dla dziecka, jak i jego rodziców i rówieśników.

  Przytulanka

  Podobnie, jak lalka, może być jedną z najlepszych zabawek dzieciństwa. Przytulakiem może być miś albo inne zwierzątko, może to być też ulubiona poduszka z ciekawym motywem. I w tym przypadku lepiej postawić na zabawki wykonane ręcznie – na pewno zostanie to zrobione solidnie, dodatkowo z najwyższej jakości materiałów.

   

  Domek dla lalek

  Domek, w  którym tętni życie – z mebelkami usytuowanymi w pokoikach na kilku piętrach i mieszkańcami. Solidnie wykonany domek dla lalek przetrwa próbę czasu i będzie doskonałym sposobem na zabawę nie tylko dla dziewczynek, ale też dla chłopców. Rozwinie wyobraźnię, wskaże również ważność relacji społecznych, w tym międzyludzkich.

  Pomysłów na oryginalne prezenty jest sporo – wystarczy sięgnąć nieco dalej, niż na półkę pierwszego sklepu z zabawkami. Przemyślany prezent w postaci zabawki będzie cieszył długo, a dziecko będzie do niego wracać.

   

  Magda Pelc

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *