Zajrzyj !

  Jak wybrać prezent dla malucha, który spodoba się również rodzicom?

  Autor dnia 9 marca 2020

  Widok rozradowanej twarzy dziecka to rzecz bezcenna. Dobierając prezent, warto zadbać jednak również o to, aby dokonać wyboru, który zadowoli też rodziców. Czy da się to pogodzić? Oczywiście że tak!

  Widok rozradowanej twarzy dziecka to rzecz bezcenna. Dobierając prezent, warto zadbać jednak również o to, aby dokonać wyboru, który zadowoli też rodziców. Czy da się to pogodzić? Oczywiście że tak!

  Wybór prezentu dla dziecka często okazuje się trudniejszym wyzwaniem niż w przypadku dorosłego. Jak to możliwe? Jest tak, ponieważ w przypadku malucha musimy uwzględnić również preferencje rodziców. Wielu z nich z różnych względów wprowadza pewne ograniczenia, chcąc zbudować w dziecku określone nawyki czy światopogląd. Zdarza się więc na przykład, że rodzice nie chcą, by ich dzieci otrzymywały słodycze czy też zabawki wykonane z plastiku. To jednak tylko jedna z wielu możliwości. W dzisiejszych czasach często zdarza się również, że rodzice ograniczają dostęp malucha do sprzętów elektronicznych czy też starają się unikać zabawek bezpośrednio kojarzonych z określoną płcią, na przykład lalek Barbie, mogących utrwalać określone konstrukty w głowie małego człowieka.

  Istnieją jednak prezenty dla dziecka, które niewątpliwie zadowolą obie strony. Jeśli szukasz takich ,,pewniaków”, sprawdź poniższą listę. Dzięki niej z łatwością unikniesz wpadki. Są to przede wszystkim propozycje praktyczne, których atrakcyjna, kolorowa forma przypadnie do gustu maluchowi.

  Zabawki edukacyjne

  Dzieci uwielbiają dostawać prezenty, które zagwarantują im nieco rozrywki. Niestety, często sprowadza się do zakupu elektronicznych sprzętów, które niesamowicie je angażują, jednocześnie blokując rozwój. Tradycyjne zabawki edukacyjne to znakomita alternatywa dla tego rodzaju prezentów. Kule sensoryczne, dźwiękowe memory, manualne gry zręcznościowe czy też stare dobre puzzle to znakomity pomysł na prezent dla dziecka, który wpłynie pozytywnie na jego rozwój. Pamiętaj, aby wybrać model pełen kolorów i atrakcyjny wizualnie dla maluchów, dzięki czemu skupisz jego uwagę.

  Akcesoria dla komfortu cieplnego

  Dzieciaki nie przepadają za noszeniem szalików i czapek – to żadna tajemnica. „Włóż czapkę” to chyba najczęściej powtarzana mantra mam na całym świecie. Może jednak problem tkwi w tym, że nakrycie głowy po prostu im się nie podoba? Jeśli szukasz prezentu dla dziewczynki, dobrym rozwiązaniem może okazać się kupno modnego turbanu. Niewątpliwie doda jej on uroku, a przy tym będzie zapewniał najwyższy poziom komfortu cieplnego. Chłopczykowi spodobają się natomiast modele z ciekawymi dodatkami. Jeśli szukasz podarunku dla młodszych dzieci, warto zdecydować się z kolei na wielofunkcyjny kocyk, który znacznie ułatwi życie rodzicom, a maluchowi zapewni potrzebne ciepło. Każda osoba, której zależy na wspieraniu polskich producentów, z pewnością doceni jakość i estetykę produktów polskiej firmy https://www.marianek.pl/. Ma ona w swojej ofercie komfortowe kocyki-otulacze, wykonane z materiałów odpowiednich dla delikatnej dziecięcej skóry.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *