Zajrzyj !

  Poznajemy owoce i warzywa, czyli zabawa z układanką

  Autor dnia 23 czerwca 2013

  Zmuszanie dziecka do nauki nie wychodzi na dobre. Zdobywanie nowych umiejętności musi być kojarzone z przyjemnością. Stąd pomysł na zabawki edukacyjne. Dzięki nim nauka stanowi jedną z form zabawy, która daje mnóstwo radości. Jeżeli chcesz, by Twoje dziecko nauczyło się wzbogaciło zasób słów, pomyśl obrazkowych drewnianych układankach.

  Doskonałym rozwiązaniem na przyswojenie nazw owoców i warzyw są specjalne układanki, które powstały z myślą o najmłodszych dzieciach. Przeznaczone są dla osób już od 10. miesiąca życia. A ponieważ zawierają duże elementy, nie ma ryzyka ich połknięcia.

  • Układanka drewniana – Owoce

  http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-drewniana-owoce/651

  Jest to układanka, której elementy zostały wykonane z drewna. Całość składa się z 7 klocków przedstawiających owoce. Wyróżniają się bogatą kolorystyką, dzięki czemu przyciągają uwagę malucha.

  Każdy element układanki posiada niewielki uchwyt, ułatwiający umieszczanie klocków w odpowiednim polu planszy. Cała zabawa polega na dopasowaniu konkretnych kształtów do pustych otworów.

  Układanka Owoce to nie tylko doskonały sposób na ćwiczenie precyzji ruchów czy spostrzegawczości, ale również przyswajanie nowych nazw. Dziecko ucz się jak wygląda winogrono, gruszka, czy arbuz.

  • Układanka drewniana – Warzywa

  http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-drewniana-warzywa/656

  Jest to układanka, która składa się z 7 elementów. Na każdym klocku znajduje się inne warzywo. Dzięki temu pociecha uczy się rozpoznawać konkretne z nich, a ponadto nazywać. Układanka ta pozwala również na trenowanie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Umieszczenie klocków w pustych polach wymaga bowiem precyzji ruchów, a przy tym wyobraźni przestrzennej pozwalającej na dopasowanie konkretnych kształtów.

  Powyższe układanki są doskonałym przykładem na to, że prosta zabawka może nieść ze sobą aż tyle walorów dydaktycznych. Kolorowe obrazki z warzywami i owocami pozwalają na poznawanie nowych nazw, a przy tym pobudzają wyobraźnię i ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *