Zajrzyj !

  W zgodzie z przyrodą, czyli Układanka – dzikie zwierzęta

  Autor dnia 9 czerwca 2013

  Gry edukacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem – zarówno wśród rodziców, jak i ich pociech. A to dlatego, że stanowią znakomite połączenie zabawy z walorami dydaktycznymi. Dzięki takim grom możliwe jest nabywanie nowych umiejętności oraz poznawanie i nazywanie nowych przedmiotów, zwierząt, itp.

  Doskonałym przykładem tego, jak gry edukacyjne mogą wpłynąć na rozwój malucha jest Układanka – dzikie zwierzęta (http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-dzikie-zwierzeta/654). Składa się ona z 8 drewnianych elementów, które przedstawiają, np. lwy, żyrafy, wielbłądów, hipopotama, foki. Dzięki temu dziecko poznaje nowe zwierzęta i uczy się ich nazw. Zapamiętywanie jest łatwiejsze, ponieważ umożliwia to atrakcyjna forma nauki. Drewniane klocki dodatkowo posiadają uchwyty, co pozwala na ich zawieszanie w dziecięcym pokoju.  Układanka przeznaczona jest dla dzieci już powyżej 10. miesiąca życia. Jest przy tym bezpieczna, ponieważ nie zawiera małych – łatwych do połknięcia elementów. Doskonale sprawdza się również w przypadku przedszkolaków.

  Identyczne walory edukacyjne ma Układanka – dzikie zwierzęta 2 (http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-dzikie-zwierzeta-2/657). Puzzle składają się 5 elementów. Przedstawiają: żyrafę, słonia, jeża, lwa, tygrysa. Wykonane są z kolorowych klocków, co pozytywnie wpływa na ich odbiór. Są przy tym wytrzymałe, ponieważ wykonane zostały z drewna.

  Układanka z serii Dzikie zwierzęta to doskonały przykład tego, jak w prosty sposób można zachęcić dziecko do poznawania świata i elementów przyrody. Zachęca do tego barwna kolorystyka oraz ciekawa forma klocków. Atutem jest też bez wątpienia przystępna cena.

   

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *